Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Lietuvos ūkininkai nepaliauja remti Ukrainos
LGAA nariai, susitikę su Ukrainos kariais, jiems perdavė dar porą automobilių

Panevėžys. Lietuvos ūkininkai ir toliau aktyviai palaiko Ukrainos kovotojus. Lietuvos grūdų augintojų asociacija (LGAA) nuo karo pradžios, be kitos paramos, į frontą siunčia ir automobilius.

Nuo kovo LGAA perdavė 13 visureigių, dar kelis automobilius dovanojo asociacijos nariai ūkininkai. Visureigiai būtini kovotojams vežti dronus, priešdroninius ginklus, rengti diversinius smūgius.

Panevėžyje susirinkę ūkininkai šiltai sutiko Ukrainos karių grupę, trumpai atvykusią į Lietuvą. Jiems perduoti du visureigiai: pirmasis nupirktas už asociacijos narių suaukotus pinigus, kitą atvežė Kretingos rajono ūkininkas Virginijus Čėsna. Beje, tai jau antrasis šio ūkininko automobilis, dovanotas Ukrainos kariams.

Bioversija 2024 07 09 m7

Neseniai susisiekęs su batalionu Virginijus sužinojo, kad pirmasis jo visureigis „gyvas“ ir  tebekovoja fronte. Ūkininkas sako dabar galingą „Nissan“ paruošęs taip, kad tiktų frontui, į jį ir  pakrovė generatorių, degalų, kitų kovotojams reikalingų daiktų.

„Galvodamas, ko man reikėtų, jei aš pats kariaučiau, dariau viską, neskaičiuodamas pinigų. Pas mus, jei kas sugestų gali nuvažiuot susitaisyti, o veždamas į karą, turi paruošti pilnai“, – kalbėjo V. Čėsna.

Jis prisideda ir prie LGAA renkamos paramos visureigiams pirkti. Kitas šios asociacijos narys, Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) vicepirmininkas Ignas Hofmanas ukrainiečiams dar pernai padovanojo mikroautobusą, kurį pats ir nuvairavo iki pat fronto linijos.

Pasak LGAA pirmininko Aušrio Macijausko, nuo pernai pavasario LGAA nupirko Ukrainos kariams visureigių už beveik 50 tūkst. eurų. Prie automobilių pridedama ne tik amunicijos, bet ir nauji padangų komplektai.

„Pinigų automobiliams surinkome gana nesunkiai. Pavyzdžiui, paaiškėjus, kad bus šis susitikimas su kariais, tai pinigus surinkom per dieną šitam automobiliui nupirkti. Juk ukrainiečiai kovoja ir už mus, tai mūsų visų karas už demokratiją, už laisvę. Tad raginame ūkininkus, kitus žmones vėl prisidėti, aukoti“, – ragina A. Macijauskas.

Ukrainos kariams perduoti visureigiai, kaip ir ankstesni, keliaus į Teritorinės gynybos pajėgų, susikūrusių savanorių pagrindu, 204 batalioną, su kuriuo Grūdų augintojų asociacija palaiko ryšius. Nuo vasaros vidurio batalionas kaunasi nuožmiausiame fronto ruože –  prie Bachmuto.

Šio bataliono štabo karininkas Ivanas Varchenko  su grūdų augintojais bendravęs nuotoliniu būdu, kalbėjo, kad kariai labai dėkingi Lietuvos ūkininkams už taip reikalingus automobilius, kitą paramą.

„Prie Ukrainos karių pergalių prisideda ir Lietuvos žmonės. (...) Turime nuostolių, tačiau mes sunaikiname daug daugiau okupantų technikos nei jie. Suprantame, kad su mumis mūsų draugai, su mumis civilizuotas pasaulis. Tad mes surasime galimybių, kaip kompensuoti mūsų technikos nuotolius. Deja, žmonių netekčių neįmanoma kompensuoti“,–  kalbėjo karininkas.

Ukrainos specialiųjų operacijų karininkas Pavel Pavlo teigė, kad visiems Ukrainos nacionalinės gvardijos padaliniams reikalinga įvairi technika. „Su tokia jūsų tautos investicija galėsime greičiau užbaigti kovą“, – sakė P. Pavlo. 

Baigiantis susitikimui su kariais, ūkininkams, prisidėjusiems prie paramos, įteikti Ukrainos savanorio medaliai, padėkos raštai. Pasak LGAA administracijos vadovės Jurgitos Jankauskienės, lėšų visureigiams bei kitai paramai pervedė ir stambūs, ir smulkūs ūkininkai: aukojo 55 asmenys sumas nuo 20 iki 2 000 eurų. Lietuvos grūdų augintojai žada ir toliau remti Ukrainos karius.

Parengta: pagal LGAA inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos