Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Gyvenimas toks...
Lietuvos bankas skyrė baudas L. Strėliui ir J. Kvaraciejui

Vilnius. Lietuvos banko valdyba už piktnaudžiavimą rinka pieno perdirbimo bendrovės „Vilkyškių pieninė“ ir žemės ūkio investicijų bendrovės „Auga Group“ valdybų nariui Linui Strėliui skyrė 200 tūkst. eurų, o pieno perdirbimo bendrovės „Pieno žvaigždės“ valdybos pirmininkui Juliui Kvaraciejui – 25 tūkst. eurų baudas.

L. Strėlis, žinodamas viešai neatskleistą informaciją ir ja pasinaudojęs, sudarė sandorius dėl  pieno perdirbimo bendrovės „Žemaitijos pienas“ akcijų įsigijimo ir pardavimo, o J. Kvaraciejus netiesiogiai sudarė „Pieno žvaigždžių“ akcijų įsigijimo sandorį draudžiamu prekybos laikotarpiu, pranešė Lietuvos bankas (LB).

„Žemaitijos pienas“ 2018-ųjų pabaigoje per biržą pranešė, kad su pagrindiniais įmonės akcininkais susijusi bendrovė „Baltic Holding“ iš Investuotojų asociacijos ir su ja susijusių kitų smulkiųjų akcininkų įsigis 10,43 proc. „Žemaitijos pieno“ akcijų.

Bioversija 22 08 31

LB teigimu, L. Strėlis dalyvavo derybose ir, žinodamas tikslią informaciją apie jų eigą bei pasiektą pažangą, aptartus akcijų pardavimo kainų rėžius, kartu su šeimos nariais biržoje pirko ir vėliau „Baltic Holding“ pardavė „Žemaitijos pieno“ akcijų. Šiais veiksmais L. Strėlis pažeidė draudimą naudotis viešai neatskleista informacija sudarant sandorius ir patarti kitiems asmenims užsiimti prekyba vertybiniais popieriais pasinaudojant šia informacija.

L. Strėlis Lietuvos banko skirtą 200 tūkst. eurų baudą už piktnaudžiavimą rinka vadina absurdišku, tačiau teigia kol kas nežinantis, ar bandys skųstis teismui.

„Vertinu kaip absurdą (...) Laikas dar nepraėjo (dėl kreipimosi į teismą – BNS). Visi skundimai kainuoja, pasverti reikia visus už ir prieš. Ir tokių precedentų nėra Lietuvoje, ir užsienyje nelabai yra, kiek advokatai domėjosi. Čia iš viso formuojamas precedentas tokiu atveju, reikia ir iš tos pusės vertinti“, – BNS sakė L. Strėlis.

Tuo metu J. Kvaraciejus dalyvavo sudarant „Pieno žvaigždžių“ akcijų įsigijimo sandorį 2018 metų rugsėjo pradžioje, nors pagal ES reglamentą dėl piktnaudžiavimo rinka likus 30 dienų iki tarpinės finansinės ataskaitos paskelbimo įmonės vadovams galioja prekybos draudimo laikotarpis – jie negali tiesiogiai arba netiesiogiai savo arba trečiojo asmens labui vykdyti jokios prekybos vadovaujamos įmonės finansinėmis priemonėmis.

„Pieno žvaigždės“ vadovai neturėjo teisės sudarinėti tokių sandorių 2018 metų rugpjūčio 27 – rugsėjo 25 dienomis, tačiau LB nustatė, kad įmonės akcininkas Rokas Kvaraciejus rugsėjo 7 dieną už 78,1 tūkst. eurų įsigijo 0,16 proc. bendrovės akcijų, o lėšų šiam sandoriui įvykdyti jam suteikė J. Kvaraciejus.

Apie šį pažeidimą, kurį nustatė LB, vėliau pranešė ir investuotojai.

J. Kvaraciejus sako nesutinkantis su Lietuvos banko skirta 25 tūkst. eurų bauda už piktnaudžiavimą rinka ir ketina ją skųsti teismui.

„Nesutinku su Lietuvos banko vertinimu ir ketinu sprendimą skirti baudą skųsti teismui. Nagrinėjant pažeidimo bylą buvo išskirtas vienas vienintelis epizodas, kurį pavyko pritempti prie europinio reglamentavimo nuostatų“, – BNS sakė J. Kvaraciejus.

Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl piktnaudžiavimo rinka nuostatos Lietuvoje pradėtos taikyti nuo 2017 metų birželio pabaigos. Pagal jas už pasinaudojimą viešai neatskleista informacija gali būti skirta iki 5 mln. eurų bauda, o už draudimo sudaryti sandorius draudžiamu prekybos laikotarpiu pažeidimą – iki 500 tūkst. eurų bauda.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija