Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Lietuva skųs EK sprendimą dėl sumažintos paramos žemės ūkiui Atnaujinta
Asociatyvi Pixabay nuotr.

Vilnius. Lietuva kreipsis į Europos Sąjungos Bendrąjį Teismą ir prašys iš dalies panaikinti Europos Komisijos (EK) sprendimą daugiau nei 13 mln. Eur sumažinti paramą šalies žemės ūkiui. Tam trečiadienį pritarė Vyriausybė.

„Lietuvos Respublika turi siekti, kad sprendimas būtų panaikintas arba pakeistas taip, kad Lietuvai pritaikyta finansinė pataisa būtų maksimaliai sumažinta ir kartu būtų apsaugoti Lietuvos finansiniai interesai“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė žemės ūkio viceministras Vytautas Abukauskas.  

Komisija liepos 3 d. priėmė sprendimą neskirti 13,132 mln. Eur ES fondų lėšų gyvulininkystei ir augalininkystei, tačiau Lietuva siekia sumažinti šią sankciją, kuri, Vilniaus teigimu, yra neproporcinga.  

Bioversija 2024 07 09 m7

Pasak V. Abukausko, skirdama sankcijas EK pažeidė Bendrijos reglamentus, nesilaikė proporcingumo principo bei pareigos bendradarbiauti pritaikant Lietuvai fiksuotą pataisą, taip pat neatsižvelgė į jos pateiktus skaičiavimus. 

„Lietuvos institucijos siūlo teikti ieškinį ir prašyti Bendrojo Teismo panaikinti ginčijamą sprendimą tiek, kiek jis susijęs su neproporcingai didelės finansinės pataisos skyrimu Lietuvai“, – teigiama Žemės ūkio ir Teisingumo ministerijų parengtoje Lietuvos pozicijoje. 

Dokumente nurodoma, kad dėl kompleksinės paramos neatitikties Bendrijos reikalavimams Lietuvai 2019 m. skirta 7,6 mln. Eur sankcija (vadinamoji finansinė pataisa), dėl savanoriškos susietosios paramos už gyvulius neatitikties 2020 m. skirta 5,5 mln. Eur sankcija.

Dokumente nurodoma, kad pirmuoju atveju Lietuva finansinės pataisos dydį siekia sumažinti iki 2,2–4 mln. Eur, o antruoju – iki 2,5 mln. eurų. 

Žemės ūkio ir Teisingumo ministerijos ieškinį dėl EK sprendimo panaikinimo ketina pateikti iki rugsėjo 13 dienos.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos