BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Gyvenimas toks...
Liepos liūtys Lietuvoje sukėlė pasėlių nuostolių už 7 mln. eurų
„VH Lietuva“ nuotr.

Kaunas. Visoje Lietuvoje liepos 12-ąją iškritęs gausus kritulių kiekis pažeidė pasėlių laukus ir juose sukėlė daugiau kaip 7 mln. eurų nuostolių.

Pasėlių savidraudos fondo „Vereinigte Hagel“ Lietuvos filialas sulaukė daugiau kaip 1500 ūkininkų pranešimų apie nuniokotus pasėlių laukus. Pažeistas plotas sudaro daugiau kaip 100 tūkst. ha ir jis nuolat didėja. 75 proc. visų atvejų krituliai pažeidė javų laukus, 15 proc. – rapsų laukus.

Beveik 10 proc. žalų užregistruota ankštinių augalų plotuose. Taip pat sulaukta ūkininkų pranešimų apie pažeistus atskirus bulvių, cukrinių runkelių, burokėlių ir kukurūzų laukus.

Bioversija 2024 04 26 m7

Vertinant pagal augalų rūšis, labiausiai nukentėjo žieminiai kviečiai (72 tūkst. ha) ir vasariniai miežiai (daugiau kaip 10 tūkst. ha).

Daugiausiai pažeistų pasėlių atvejų užfiksuota Šiaulių apskrityje – čia gauta apie 500 pranešimų, Marijampolės apskrityje – 360 pažeidimų, Kauno apskrityje – 310 pranešimų ir Panevėžio apskrityje – 160 ūkininkų pranešimų apie pažeistus pasėlių laukus.

Labiausiai nukentėjo šių rajonų ūkininkų derlius: Joniškio rajone pažeista daugiau kaip 13 tūkst. ha pasėlių, Šakių rajone – daugiau kaip 12 tūkst. ha, Kėdainių ir Pakruojo rajonuose po daugiau kaip 8,5 tūkst. ha, Panevėžio bei Šiaulių rajonuose – po daugiau kaip 6,5 tūkst. hektarų. Joniškio rajono ŽŪB „Bučiūnai“ per liepos liūtis prarado daugiau kaip pusę derliaus.

Dažno ūkio laukuose pažeista daugiau kaip pusė visų pasėlių. Tai yra didžiulė netektis ūkininkams. Dėl to neišvengiamai gali išaugti grūdų ir jų produktų kainos.

Parengta: pagal Vokietijos pasėlių savidraudos fondo filialo „VH Lietuva“ pranešimą
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos