Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
LAMMC ketina atleisti 39 laboratorijos darbuotojus
Asociatyvi Pixabay nuotr.

Kėdainių r. Dotnuvoje įsikūręs Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC) ketina atleisti 39 (8 proc.) savo darbuotojus, tačiau įstaigos planus gali pristabdyti politikai. 

Apie galimus atleidimus LAMMC pranešė Užimtumo tarnybai, nurodęs, kad dėl to įspėti 39 darbuotojai.

Tarnyba BNS pranešė, kad LAMMC nori atleisti 11 chemikų, 7 mokslo darbuotojus, 5 chemijos technikus, 4 dirvožemininkus.  

Bioversija 2024 04 26 m7

Centras aiškina, kad Mokslo taryba kovo 27-ąją nutarė patvirtinti naują struktūrą – be dirvožemio, durpių, vandens ir nuotekų, maisto, pašarų, pesticidų ir trąšų tyrimais užsiimančios Kaune įsikūrusios Agrocheminių tyrimų laboratorijos. 

Jos uždarymo priežastis – nepakankama mokslinė veikla.  

Kaip BNS sakė centro direktorius Gintaras Brazauskas, laboratorijos atsisakoma dėl finansavimo: „Jeigu bus rastas finansavimas, gali būti ir kiti sprendimai – mūsų centro Mokslo taryba jį gali atšaukti.“

Jis taip pat pabrėžė, kad darbuotojams dar kol kas neįteikiami atleidimo lapeliai. 

„Nes yra tam tikras politinis kontekstas, svarstymai įvairaus politinio lygmens, kaip tą laboratoriją išsaugoti, todėl žiūrime, koks bus politinis sprendimas“, – BNS teigė LAMMC vadovas. 

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis BNS teigė, kad LAMMC Agrocheminių tyrimų laboratorijos klausimą komitetas planuoja svarstyti.  Tai numatoma padaryti gegužės 22 d. posėdyje.   

Komiteto vadovas tvirtino, kad laboratoriją reikia išsaugoti. 

„Ji reikalinga ir bus reikalinga įsigaliojus naujiems (Europos Sąjungos – BNS) reglamentams, taip pat ir dirvožemio. Tyrimai bus privalomi. O akredituotos laboratorijos galime ir neturėti, o ji yra akredituota, tai gerai, nes jos duomenys, kitaip tariant, yra patikimi“, – aiškino parlamentaras.

„Mes ieškosime, kas galėtų būti tos laboratorijos tėvai, nes Žemdirbystės institutui ji pasidarė nereikalinga“, – BNS teigė V. Pranckietis. 

Iš viso dabar LAMMC dirba 481 darbuotojas. 

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos