Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Kūrybingieji ūkininkai sulaukia tūkstančių sekėjų socialiniuose tinkluose

Ūkininkai, atradę vietą socialiniuose tinkluose ir aktyviai kuriantys turinį bei besidalijantys juo įvairiose platformose, sėkmingai populiarina žemės ūkį ir ūkininkavimo idėjas.

Šių kūrėjų dėka informacija apie įvairias ūkininkavimo naujienas plinta greičiau, o skaitytojai, žiūrovai neretai gauna įkvėpimo pradėti naują veiklą, diegti ūkiuose naujoves.

Pasidairę po užsienio ūkininkų kuriamą turinį internete, nustebsime jų kūrybiškumu ir interaktyvumu, kuris padeda megzti ryšį su žiūrovais. Nors socialiniuose tinkluose kūrėjų ūkininkų nėra daug, tačiau aktyviausieji sulaukia didelio susidomėjimo ir palaikymo.

Bioversija 2024 07 09 m7

Kūrybingieji broliai Petersonai

Amerikiečiai broliai ūkininkai jau daugiau kaip 10 metų drebina jutubo platformą. Nathan‘as (Natanas), Greg‘as (Gregas) bei Kendal‘as (Kendalas) Peterson‘ai ne tik dalijasi savo ūkio Kanzase (JAV) kasdienybe, bet ir kuria populiarių dainų parodijas, pasitelkdami ūkininkavimo patirtį.

Daugiausiai dėmesio sulaukė jų perkurta vieno garsiausių Pietų Korėjos atlikėjo PSY daina „Gangnam Style“ pervadinta į „Farming Style“ (ūkininkavimo stilius). Šios dainos parodijos vaizdo įrašas sulaukė daugiau kaip 18 mln. peržiūrų. Toks populiarumas brolius paskatino sukurti ir daugiau žinomų dainų parodijų – Erick‘o Morillo ir „The Mad Stuntman“ daina „I Like To Move It“ brolių rankose pavirto „I Like To Farm It“, o „Queens“ daina „We Will Rock You“ virto „We Will Milk Cows“.

Nors talentingieji broliai linksmus vaizdo įrašus dabar kuria rečiau, savo kanale „Peterson Farm Bros“ su beveik 300 tūkst. sekėjų jie dažnai dalijasi ir ūkio naujienomis, patarimais, realijomis.

Linksmų edukacijų kūrėjas

Justin‘as Rhodes‘as (Džastinas Rodesas) yra permakultūros (gamtinės žemdirbystės) ūkininkas, gyvenantis Kanadoje, kuris įkvepia (ir moko) tūkstančius žmonių, kaip užsiauginti maisto.

Turėdamas daugiau kaip 10 metų ūkininkavimo patirties ir begalę valandų skyręs mokymams, jis kuria kasdienius linksmus edukacinius vaizdo įrašus savo populiariame jutubo kanale „Justin Rhodes“, kurį seka daugiau kaip 1 mln. žiūrovų.

Vaizdo įrašuose jis dalijasi ne tik mokomuoju turiniu, bet ir pasakoja apie savo gyvenimą, ekologiją bei būdus humaniškai skersti gyvulius.

Interneto žvaigždė ūkininkas Tomas

Jaunas britų ūkininkas ir interneto žvaigždė Tom’as Pemberton’as (Tomas Pembertonas) užkariavo visuomenės širdis ir dėmesį dalydamasis savo ūkininkavimo gyvenimu per socialinius tinklus. Sužavėjęs beveik 500 000 prenumeratorių jutubo platformoje, jis taip pat subūrė didelį sekėjų ratą socialiniuose tinkluose, ypač instagrame ir tiktoke.

Baigęs Karališkąjį žemės ūkio universitetą, Tom‘as tęsė šeimos ūkio plėtrą Lankasterio regione. 2016 metais jis sukūrė pirmąjį vaizdo įrašą apie naujai įdiegtą pieno pardavimo mašiną ūkyje, vaizdo įrašas tuo metu surinko vos 12 peržiūrų.

Tačiau neprarasdamas entuziazmo ir meilės žemės ūkiui, jis ir toliau kūrė. Dabar dukart per savaitę atnaujinami vaizdo įrašai surenka milijonus peržiūrų visame pasaulyje.

Jungtinėje Karalystėje Tom’as Pemberton’as ūkininkų organizacijų apdovanojimą už britų agrokultūros populiarinimą.

Modernaus ūkininkavimo propaguotojai

Zach’as Johnson’as (Zakas Džonsonas) yra penktos kartos šeimos ūkininkas ir didžiuojasi kukurūzų ir sojų ūkiu Minesotoje (JAV). Sukūręs „Millennial Farmer“ jutubo kanalą, Zach‘as ir jo žmona Beki‘ė suteikė milijonams žmonių galimybę pamatyti šiuolaikinio ūkininko gyvenimą, kuriame dera modernumas ir tradicijos.

Nuo pirmojo savo įrašo jutubo platformoje 2016 m. Zach‘as ir Beki‘ė nuosekliai žengia pasirinktos misijos keliu – tapti tarptautiniu žemės ūkio balsu, šviesti ūkininkus ir palengvinti dialogą tarp ūkininkų ir visuomenės. Tai „Millennial Farmer“ platformos kūrėjai daro linksmais būdais.

Johnson‘ų šeimos ūkis yra didelis, jame auginami kukurūzai ir sojos. Zach’as dirba su dešimtimis sunkiosios technikos priemonių, kurias reikia mokėti valdyti ir prižiūrėti. Dar reikia pridurti, kad ūkis yra Minesotos valstijoje, kur negailestingi orai nuolatos kelia iššūkius.

Becky's Homestead – praktiški patarimai ūkyje

Dar vienas populiarus kanalas jutubo platformoje, skirtas savarankiškam tvariam gyvenimui ir ūkininkavimui – „Becky's Homestead“. Jo vedėja Becky‘ė (Bekė) dalijasi žiniomis ir patirtimi iš įvairių kaimo gyvenimo sričių per moters ūkininkės prizmę. Kanalas apima labai įvairias temas susijusias su ūkininkavimu, daržininkyste, gyvūnų priežiūra ir kt.

Becky‘ė teikia praktinius patarimus, veda pamokas, dalijasi įžvalgomis. Ji rodo, kaip auginti vištas, melžti ožkas, konservuoti maistą ir prižiūrėti daržą. Jos vaizdo įrašai dažnai koncentruojasi į natūralius ir ekologiškus metodus, skatinančius sveiką gyvenseną ir tvarią aplinkos priežiūrą.

Šiltas ir draugiškas bendravimo stilius bei praktiniai patarimai pritraukė tūkstančius ištikimų sekėjų jutubo platformoje. Daugelis žiūrovų vertina jos paprastą ir artimą požiūrį. Per savo vaizdo įrašus Becky‘ė skatina priimti paprastesnį gyvenimo būdą ir rasti džiaugsmą ūkininkavimo veiklose.

Autorius: Indrė Salyklytė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos