Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Gyvenimas toks...
Kretingos ir Klaipėdos rajonai jau paskelbė ekstremalią situaciją dėl sausros Papildyta

Kretingos r. Kretingos rajone dėl sausros paskelbta ekstremali situacija. Tikimasi, kad Vyriausybė vietos ūkininkams atlygins dėl jos patirtus nuostolius. Ekstremali situacija jau paskelbta Šilutės rajone, tai daryti rengiasi Klaipėdos rajonas. 

„Visame rajone paskelbėme ekstremalią situaciją, šiandien iš ryto. (...) Iš meteorologų gavome kelis pranešimus, kad tikrai yra sausra užfiksuota Šilutės, Klaipėdos rajone, Palangoje. Lietaus, kaip matote, nėra“, – BNS antradienį sakė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. 

Anot jo, taip pat atsižvelgta į vietos ūkininkų pranešimus apie dėl sausros patiriamus nuostolius.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Nėra buvę tokių metų, kad dėl sausros būtų tokie nuostoliai. (...) Ūkininkai tą matydami pradėjo sakyti, kad reikia skelbti“, – sakė A. Kalnius.

Meras sako, kad paskelbus ekstremaliąją situaciją savivaldybė kreipsis į Vyriausybę ir prašys pagalbos atlyginant žemdirbiams nuostolius.

„Mes kreipsimės į Nacionalinis krizių valdymo centrą prie Vyriausybės, kad pagelbėtų mūsų ūkininkams, jie gi nėra kalti dėl sausros“, – teigė A. Kalnius.

Klaipėdos r. meras Bronius Markauskas BNS pranešė, kad savivaldybės operacijų centras antradienį taip pat paskelbė ekstremalią situaciją visame rajone atsižvelgus į meteorologų duomenis.  

„Priimtas sprendimas skelbti ekstremalią situaciją rajone, nes 9 iš 11 seniūnijų jau viršyti reikalavimai, kai galima skelbti ekstremalią situaciją, bet tai birželio 3 dienos duomenys. (...) Pagal kritulių kiekį jos jau buvo ekstremalių situacijų zonoje“, – sakė B. Markauskas.

Anot jo, rajone dėl sausros šiemet nebus gauta apie 40 proc. derliaus ir apie 60 proc. pašarų, todėl ekstremali situacija irgi taps priežastimi prašyti šalies valdžios pagalbos ūkininkams. 

B. Markauskas taip pat teigė, kad Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės savivaldybės ruošia bendrą kreipimąsi Vyriausybei, kuriuo prašys ekstremalią situaciją skelbti visoje Lietuvoje. 

„Sutarėme, kad trys savivaldybės – mes, Kretingos ir Šilutės rajonai – bendrai kreipsimės į Vyriausybę ir prašysime ekstremalią situaciją skelbti visoje Lietuvoje. Jau deriname, greičiausiai rytoj suderinsime ir išsiųsime“, – antradienį sakė B. Markauskas. 

Šilutės r. ekstremali situacija rajone paskelbta penktadienį.  

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos