Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Gyvenimas toks...
Kauno grūdų elevatorių siūloma pripažinti paveldo objektu

Vilnius. Tarpukariu statytam Kauno grūdų elevatoriui siūloma suteikti apsaugą kaip kultūros paveldo objektui. Kultūros paveldo centras parengė pažymą Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybai nustatyti statinio vertingąsias savybes.

Centro specialistų teigimu, Kauno grūdų elevatorius vertingas dėl architektūrinių, inžinerinių ir kraštovaizdžio savybių. 

Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio skyriaus vedėjo Svaigedo Stoškaus teigimu, nustačius vertingąsias savybes elevatoriaus veikla nebus apribota. Tik bus prašoma išsaugoti ir neleidžiama jo griauti. 

Bioversija 2024 04 15 m7

„Kauno grūdų“ ryšių su visuomene specialistė Aušra Petrauskė teigė, kad įmonė žino apie šiuos planus, tačiau jie įtakos įmonės darbui neturės. Anot jos, elevatorius bendrovei reikšmingas – jame veikia „Kauno grūdų“ kombinuotųjų pašarų ir premiksų gamykla, tačiau pasikeitęs statusas ūkinei veiklai įtakos neturės.

Anot jos, šiuo metu bendrovė neturi konkrečių planų iškelti gamybą iš H. ir O. Minkovskių gatvės, tačiau tokios galimybės ateityje neatsisako.

„Vis dėlto dabartinė gamykla jau išnaudojo 100 proc. gamybinių pajėgumų, plėstis galimybių nėra, todėl tikėtina, kad ateityje bus galvojama apie naują, didesnę gamyklą. Kokia ateitis tokiu atveju lauktų elevatoriaus, šiuo metu svarstyti anksti“, – teigė „Kauno grūdų“ atstovė.

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos