Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Karjeros dienoje darbdaviai aktyvesni už studentus

Kaunas. Darbdaviai, žemės ūkio įmonės, įdarbinimo agentūros ieško jaunų specialistų. Tam praverčia Karjeros dienos. Kiek jos padeda abiem pusėms?

Vytauto Didžiojo universiteto Karjeros dienoje studentams prisistatė kelios žemės ūkio įmonės, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Studentų į gyvo susitikimo su darbdaviais pradžią atvyko negausiai.

Į darbo ar praktikos pokalbį su LŽŪKT specialistėmis užsiregistravo 5 universiteto studentai iš įvairių fakultetų. Kristijonas Šiugžda studijuoja teisę, tad sakė ieškąs būtent šios srities darbo, nors Konsultavimo tarnybai labiau reikėtų apskaitos, finansų specialistų.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Mano tėtis dirba vyr. finansininku, tad šiek tiek suprantu šio darbo niuansus, man tai nėra prie širdies, labiau norėčiau rasti su teise susijusį darbą“, – buvo atviras studentas.

Dėl karjeros galimybių studentas Kristijonas Šiugžda kalbėjosi su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos vyresniąja personalo specialiste Giedre Baniote

Kėdainių rajone veikiančios bendrovės „Ingleby Lithuania Agro“ vadovė Milda Gumbrevičienė į Karjeros dieną atvyko tikėdamasi rasti praktiką norinčių atlikti žemės ūkio mokslų studentų, kurie galėtų dirbti šiuolaikiniame ūkyje, turinčiame modernią techniką, siekiančiame atitikti aukščiausius tvarumo standartus.

Įmonė priklauso tarptautineidanų tvaraus ūkininkavimo kompanijai „Ingleby Farms“, kurios veikla apima keturis žemynus, o veiklos sritys – augalininkystė, sodininkystė, miškininkystė ir aukštos kokybės maisto gamyba.

„Esame atviri, lankstūs ir draugiški. Visi esame kolegos: nuo aukščiausių vadovų iki specialistų ir siekiame bendro tikslo“, – įmonės požiūrį išsakė M. Gumbrevičienė.

Tarptautinės žemės ūkio bendrovės „Ingleby Farms“ atstovė Milda Gumbrevičienė (pirma iš kairės) susidomėjusiems studentams pasakojo apie galimybes atlikti praktiką ūkyje

Praktikantų iš Žemės ūkio akademijos Karjeros dienoje tikėjosi sulaukti ir įmonės „DOJUS agro“ atstovai Monika Balakauskaitė ir Domantas Mozūraitis. Įmonės serviso padalinys – bene didžiausias, tad jame kasmet praktiką atlieka 8 studentai. Ateina ir į logistikos, žmogiškųjų išteklių padalinius.

„Tenka pripažinti, kad mažėja inžinerinį išsilavinimą turinčių studentų, šiemet taip pat jų įstojo gerokai mažiau, tad tokio išsilavinimo jaunimo sulaukiame vis sunkiau. Dar vis atsiranda pas mus dirbusių specialistų vaikų, kurie taip pat renkasi panašų kelią, ateina padirbėti ūkininkų. Nenorime būti pesimistai ir galvojame, kad tai tik trumpalaikė studentų krizė“, – sakė įmonės atstovai.

Kalbėdami apie tai, kokių savybių turėtų turėti jauni žmonės, pretenduojantys gauti praktikos ar darbo vietą technikos įmonėje, M. Balakauskaitė ir D. Mozūraitis vardijo, kad labai svarbi drąsa nebijoti kreiptis, klausti, domėtis. Jie pabrėžė ir smalsumą, žinių troškimą, nes technika labai sparčiai modernėja, keičiasi, tampa išmani. Ne paskutinėje vietoje ir noras dirbti, sužinoti, taip pat motyvacija.

VDU Karjeros centro vyresnioji specialistė Daiva Pugevičienė, pristatydama VDU Karjeros dieną, pasakojo, kad prieš Karjeros dieną studentai galėjo konsultuotis gyvenimo aprašymo klausimais, nes tai pirmas žingsnis gauti praktikos ar darbo vietą. Tuo labai susidomėję užsienio studentai.

Įdarbinimo agentūros „Alliance for Recruitment“ atrankų grupės vadovė Agnė Nekrošienė, skaičiusi paskaitą „Kokio darbuotojo reikia šiuolaikinei rinkai“, pabrėžė, kad šiuo metu klestinčios (vadinamosios booming) specialybės yra susijusios su informacinėmis technologijomis, finansais, inžinerija.

„Į žemės ūkio profesijas mes nelabai koncentruojamės. Kalbant apie ką tik studijas baigusius studentus, kuriuos vadiname jaunaisiais specialistais, labai svarbios yra aukšto lygio anglų kalbos žinios. Ieškome be galo daug su apskaita dirbančių specialistų. Atrankose vertiname, pavyzdžiui, ar studentai ir absolventai yra atlikę praktikų, kiek susidūrę su naujausiomis programomis“, – dalijosi A. Nekrošienė.

Ji pabrėžė, kad darbindami jaunuosius specialistus darbdaviai atkreipia dėmesį į asmenines savybes, nes apie praktinius įgūdžius nėra labai daug galimybės kalbėti, gebėjimą mokytis, konkretumą, motyvaciją, kritinį mąstymą.

Autorius: Inga Dubovijienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos