Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Gyvenimas toks...
Jauniausią iš geriausių pakvietė aplankyti Europos Parlamentą

Kaunas. Ūkininkas Vaidas Pilvelis iš Leipalingio, kaip jauniausias konkurso „Metų ūkis“ laureatas, pelnė Europos Parlamento nario Bronio Ropės apdovanojimą ir kvietimą apsilankyti Europos Parlamente.

Konkurso „Metų ūkis 2019“ laureatų pagerbimo šventėje Kaune pasveikinęs geriausius metų ūkininkus, Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto narys B. Ropė dėkojo jiems už darbą ir veiklą žemės ūkyje, ypač džiaugėsi jaunimu, kuris susiejo ateitį su žemės ūkiu. Jis taip pat minėjo, kad naujojo laikotarpio BŽŪP bus labiau orientuota į jaunų ir naujų ūkininkų įsikūrimą ir galimybes dirbti žemės ūkyje.

„Visa Europa susiduria su problema, kad jaunimas nelabai nori dirbti kaime, mieliau renkasi pramonę, technologijas. Žemės ūkis, ypač gyvulininkystė, reikalauja dirbti be laisvadienių ir be atostogų, o pajamos, palyginti su pramone, yra mažesnės. Todėl labai smagu matyti jaunus žmones, kuriančius kaime savo rytojų, kurie jaučiasi laimingi, ir noriu paskatinti kitus sekti jų pavyzdžiu. O mes turime daryti viską, kad tokie ūkininkai turėtų ateitį žemės ūkyje ir nenusiviltų“, – savo motyvus apdovanoti jauniausią „Metų ūkio“ konkurso laureatą paaiškino B. Ropė, pridūręs, kad tokia kartų kaita, kai tėvai perduoda ūkius vaikams tęsti jų darbus, labai prasminga.

Bioversija 23 09 01 m7

Konkurso „Metų ūkis 2019“ laureatų pagerbimo šventėje Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto narys Bronis Ropė sveikinimus Vaidui Pilveliui perdavė per jo brolius Julijų ir Justiną

25-erių Vaidas ūkininkauja kartu su vyresniais broliais Justinu ir Julijumi – būtent tėvai jiems perdavė mišrų ūkį, kurį broliai pasuko mėsinės gyvulininkystės kryptimi. Šiuo metu Dzūkijos ūkininkų bandą sudaro apie 100 mėsinių galvijų mišrūnų, ūkio paskirtis – bulių penėjimas.

Nors žemės prie Leipalingio nėra labai derlingos, tačiau pajamų leidžia uždirbti ir augalininkystė. Šeima dirba 350 ha žemės, du trečdaliai jos nuomojama. Apie 70 ha skirta natūralių pievų ganykloms. Sėja rugius, avižas, kviečius, silosui užaugina 11 ha kukurūzų, 8 ha bulvių pašarams.

Visa Leipalingio ūkininkų Pilvelių šeima (iš kairės): Vaidas, Julijus, Justinas, Vilma ir Antanas

Į „Metų ūkio 2019“ konkurso apdovanojimus Vaidas Pilvelis neatvyko – liko prižiūrėti ūkio, išleido į šventę vyresniuosius brolius, tad B. Ropės apdovanojimas ir kvietimas aplankyti Europos Parlamentą Pilveliams tapo malonia staigmena.

„Jeigu ras laiko atvykti, parodysiu šiems ūkininkams Europos Parlamento veiklą, papasakosiu, ko siekiame, kokie mūsų tikslai“, – sakė B. Ropė, į Briuselį pasikvietęs visus tris brolius. Ir žadėjo paskatinti juos naudotis ES parama, nes iki šiol broliai gauna tik tiesiogines išmokas, o investicine parama nesinaudojo.

Konkurso „Metų ūkis 2019“ apdovanojimų šventėje dalyvavę Justinas ir Julijus Pilveliai džiaugėsi europarlamentaro pagerbimu. „Tai mus įpareigoja toliau augti ir tobulėti“, – sakė vietoje brolio Vaido apdovanojimą priėmę Justinas ir Julijus. Į Briuselį jie žada rasti galimybių skristi visi drauge.

MŪ inf.

Išsamią publikaciją apie brolių Pilvelių ūkį skaitykite gruodžio mėn. žurnale „Mano ūkis“.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos