Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Gyvenimas toks...
Įvežtos keturios tonos nelegalių pesticidų

Vilnius. Muitinės kriminalinė tarnyba sulaikė iš Latvijos į Lietuvą įvežtas daugiau kaip keturias tonas nelegalių pesticidų.

Kaip pirmadienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba, neaiškios kilmės skysčio siunta sulaikyta dar gegužės viduryje, tačiau tik šiomis dienomis gautos laboratorijos išvados, patvirtinusios, kad tai pesticidai.

Nelegalų beveik 100 tūkst. eurų vertės krovinį Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis sulaikė Šiaulių apylinkėse. Kurį laiką įtarta, kad pareigūnams į rankas pakliuvo kvaišalų gamybai skirta žaliava.

Bioversija 22 08 31

Gegužės 15 d. kelyje Ryga – Šiauliai Klaipėdos muitinės patrulis patikrinimui sustabdė ir į Lietuvą važiavusį sunkvežimį „Mercedes Benz“. Atvėrę mašinos puspriekabės duris, pareigūnai išvydo, jog ši pilna dėžių su neaiškiais plastikiniais, jokiomis pakuotėmis nežymėtais 10 litrų buteliukais.

Iš viso rastos 374 dėžės, kuriose buvo 3,7 tūkst. buteliukų su neaiškiu įvairių spalvų skysčiu. Mašiną vairavęs Ukrainos pilietis G. V., turintis leidimą nuolat gyventi Latvijoje, negalėjo paaiškinti, kas tai per krovinys ir neturėjo jokių jo kilmės ir įsigijimo dokumentų.

Krovinys buvo sulaikytas, o jo mėginiai perduoti Muitinės laboratorijos ekspertams, kurie ir nustatė, jog į Lietuvą mėginta įvežti falsifikuotus pesticidus ir herbicidus. Preliminariais duomenimis sulaikytų chemikalų vertė – 95,2 tūkst. eurų.

Įtariama, kad jie gali būti pagaminti Kinijoje: nors buteliukai nežymėti, vidinėje jų kamštelio pusėje pareigūnai pastebėjo, iš pažiūros, kiniškus rašmenis. Buvo surašytas prekių sulaikymo protokolas, vairuotojas po apklausos paleistas.

Pasak muitininkų, nelegalios neaiškios kilmės, falsifikuotų pesticidų siuntos Lietuvoje sulaikomos nuolat, jos įvežamos tiek kontrabandos būdu iš trečiųjų šalių, tiek iš kaimyninių Europos sąjungos valstybių.

Tokiais falsifikuotais produktais, kurie gali būti net perpus pigesni, susigundo dažnas ūkininkas. Tačiau perkant nežinomus, neaiškios kilmės chemikalus, jais purškiant laukus, didelė rizika panaudoti žalingą aplinkai ir pavojingą žmonių sveikatai produktą, įspėja muitininkai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija