Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Išleidžiama Suvalkijai skirta proginė moneta
Suvalkijai skirta moneta (LB nuotr.)

Vilnius. Lietuvos bankas antradienį išleidžia Suvalkijai (Sūduvai) skirtą dviejų eurų proginę monetą.

Kaip pranešė bankas, moneta išleidžiama pusės milijono vienetų tiražu, ja bus galima atsiskaityti visose euro zonos šalyse.

Tai – jau ketvirtoji iš proginių monetų serijos, skirtos Lietuvos etnografiniams regionams. Pernai išleista dviejų eurų moneta Dzūkijai, 2020-aisiais tokio paties nominalo moneta buvo skirta Aukštaitijai, 2019-aisiais – Žemaitijai.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak Lietuvos banko, nacionalinėje monetos pusėje – tauras herbo skyde, skydą iš abiejų pusių puošia sidabrinės ąžuolo šakelės su gilėmis, apačioje sujungtos sidabriniu kaspinu su užrašu „Vienybė težydi“.

„Ąžuolo šakos simbolizuoja gilią regiono istoriją, menančią pagoniškus Lietuvos valstybės laikus. Tauras šiame regione kadaise buvo plačiausiai paplitęs gyvūnas“, – teigiama pranešime.

Monetos nacionalinės pusės autorius – dailininkas Rolandas Rimkūnas. Monetos bendroji pusė tokia pati, kaip apyvartinių monetų.

Kartu su moneta išleista ir elektroninė skrajutė, joje pristatomas Suvalkijos istorija, vietinių gyvenimo būdas, kurį, kaip teigiama, lėmė ekonomiškai pirmaujančios Prūsijos kaimynystė, iš kurios plito ir knygnešystė.

5 tūkst. geriausios kokybės monetų bus specialioje numizmatinėje pakuotėje. Neapyvartinės, UNC kokybės monetos bus keičiamos už nominalą Lietuvos banko kasose. Vienam asmeniui per vieną dieną galima išsikeisti ne daugiau kaip 125 monetas.

Monetos gyventojų pinigines pasieks ir per prekybos vietas, bus naudojamos kasdieniams atsiskaitymams.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos