Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Išleidžiama Dzūkijai skirta proginė moneta

Vilnius. Lietuvos bankas ketvirtadienį į apyvartą išleidžia proginę 2 eurų monetą, skirtą Dzūkijai. Moneta išleidžiama pusės milijono vienetų tiražu – ja bus galima atsiskaityti visose euro zonos šalyse. 

Tai trečioji proginių monetų serijos, skirtos Lietuvos etnografiniams regionams, moneta. Žemaitijai ir Aukštaitijai skirtos monetos jau buvo išleistos atitinkamai 2019 ir 2020 metais, teigiama Lietuvos banko pranešime.

„Nuo šiandien ir dzūkai savo pinigines galės papildyti dzūkišku euru. Dzūkija, dar vadinama Dainava, yra vienas savičiausių Lietuvos etnografinių regionų, garsus savo grybingais pušynais, smėlynais, dainomis, tradicinių švenčių papročiais, mineralinio vandens kurortais. Beje, tai ne pirmoji su Dzūkija susijusi eurų moneta – šiais metais išleidome proginę 2 eurų monetą, skirtą Žuvinto biosferos rezervatui, pusė kurio driekiasi Dzūkijoje“, – pranešime sakė Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Asta Kuniyoshi.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak jos, Dzūkijoje esančioje Dainavos girioje, didžiausiame Lietuvos miškų masyve, ilgiausiai išliko drevinė bitininkystė, kurią Lietuvos bankas taip pat yra įamžinęs monetoje. 

Nacionalinės Dzūkijai skirtos monetos pusės (averso) grafinį projektą sukūrė Rolandas Rimkūnas. Centrinėje dalyje pavaizduotas herbo skydas, jame – šarvuotas karys, dešinėje rankoje laikantis alebardą, kaire atsirėmęs į sidabrinį baltišką skydą.

Ant balkio padėtą herbo skydą laiko dvi lūšys. Apačioje – kaspinas su lotynišku užrašu „Ex gente bellicosissima populus laboriosus“ („Iš karingos genties darbštūs žmonės“).

Planuojama, kad iki 2023 metų tokios monetos bus dar išleistos Suvalkijai ir Mažajai Lietuvai, taigi visi penki etnografiniai Lietuvos regionai turės sau skirtą monetą.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos