Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Gyvenimas toks...
Įmonei nepavyko užginčyti darbuotojos profesinės ligos

Vilnius. Pieno perdirbimo bendrovei „Pieno žvaigždės“ teisme nepavyko pasiekti, kad institucijos peržiūrėtų išvadą dėl jos darbuotojos profesinės ligos, kurią sukėlė darbas su cheminėmis medžiagomis.  

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) liepos 21 dieną atmetė „Pieno žvaigždžių“ skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo pernai kovą priimtą nutartį – tuomet teismas nutarė, kad tesiės aktai nenumato teisės Centrinei darbo medicinos ekspertų komisijai  (CDMEK) peržiūrėti jos pačios priimtų sprendimų.

CDMEK 2019-ųjų vasarį pripažino, kad „Pieno žvaigždžių“ darbuotojai diagnozuotą ligą sukėlė kenksmingos cheminės medžiagos ir įpareigojo darbo medicinos gydytoją surašyti pakoreguotą profesinės ligos patvirtinimo aktą. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai medicinos įstaigoje moteriai profesinė liga nebuvo nustatyta, todėl ji pateikė skundą komisijai.

Bioversija 23 09 01 m7

„Tyrimo nuostatų punktuose nėra nurodyta, jog CDMEK sprendimo darbo medicinos gydytojas gali nevykdyti (...) Toks pakoreguotas aktas yra CDMEK išvados dalis ir toks surašytas naujas – pakoreguotas darbo medicinos gydytojo aktas atskirai nėra skundžiamas“, – rašoma teismo nutartyje.

Teismas taip pažymėjo, kad nors „Pieno žvaigždės“ komisijos prašė panaikinti darbuotojos profesinės ligos patvirtinimo aktą, ji iš esmės nesutinka su CDMEK išvada.

CDMEK nurodė, kad „Pieno žvaigždžių“ darbuotoja kenksmingomis sąlygomis dirbo nuo 1984 metų. Moteris teismui tvirtino, kad „Pieno žvaigždės“, ginčydamos profesinės ligos nustatymą, siekia išvengti civilinės atsakomybės – kompensuoti žalą.

„Pieno žvaigždės“ teismui nurodė, profesinės ligos patvirtinimo aktas buvo priimtas nesant konkrečių įrodymų, kad būtent konkrečios dezinfekavimo medžiagos gali turėti įtakos darbuotojos ligos progresavimui.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos