Basf m1 2024 06 14
Gyvenimas toks...
Įmonė prekiavo nelegaliomis trąšomis
Asociatyvi 8photo (Freepik) nuotr.

Vilnius. Skelbimuose reklamuojamos trąšos atvedė kontrolierius iki jas pardavinėjusios įmonės durų. Už prekybą nelegaliomis trąšomis skirta daugiau kaip 8 tūkst. eurų bauda.

Stebėdami rinką Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) Šiaulių regioninio skyriaus specialistai aptiko ir užkardė prekybą nelegaliomis trąšomis. 

Pasak specialistų, skelbimuose reklamuojamos nelegalios trąšos atpažintos iš reikalavimų neatitinkančios produkto etiketės, atvedusios kontrolierius iki pažeidėjo įmonės.

Bioversija 2024 04 26 m7

Nelegalų tręšiamąjį produktą – skystas organines-mineralines trąšas – platinančioje įmonėje buvo aptikta 940 litrų šio produkto, nemaža jo dalis (1 370 litrų) jau buvo parduota. Nustatant pažeidimo mastą Augalininkystės tarnyba bendradarbiavo su Valstybine mokesčių inspekcija.

Vadovaujantis įstatymais įmonės savininkui skirta 8 085 Eur bauda. 

VAT primena, kad visi į Lietuva tiekiami tręšiamieji produktai turi būti įtraukti į tręšiamųjų produktų identifikavimo sąrašą arba turi atitikti Reglamento 2019/1009 reikalavimus.

Už nelegalių tręšiamųjų produktų pateikimą ir tiekimą į rinką gali būti skiriama bauda nuo 70 iki 100 proc. ekonominės veiklos vykdytojo gautų pajamų už parduotus tręšiamuosius produktus ir pajamų, kurios galėjo būti gautos už neparduotus, tačiau ekonominės veiklos vykdytojo rinkai pateiktus arba tiektus Lietuvos Respublikos tręšiamųjų produktų įstatymo ir (arba) Reglamento reikalavimų neatitinkančius tręšiamuosius produktus.

Parengta: pagal VAT inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos