Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Gyvenimas toks...
Į teismą – dėl fiktyvaus įdarbinimo

Vilnius. Vilniaus apygardos prokuratūrai baigus ikiteisminį tyrimą, kuriame kaltinimai dėl vykdyto fiktyvaus įdarbinimo pareikšti šešiems asmenims, Žuvininkystės tarnyba kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą. Jam perduota nagrinėti baudžiamoji byla dėl 45 tūkst. eurų materialinės žalos atlyginimo.

Žuvininkystės tarnyba praneša, kad kaltinamieji asmenys, tarp jų ir buvusi tarnybos direktorė Indrė  Šidlauskienė, įstaigoje nebedirba. Po ilgo bylinėjimosi dėl neteisėto jos atleidimo, pernai gegužę sudarius taikos sutartį su Žemės ūkio ministerija, ji buvo sugrąžinta dirbti į Žuvininkystės tarnybą, kur iki šių metų vasario  ėjo skyriaus patarėjos pareigas. Vėliau iš darbo išėjo savo noru.

Tiek ji, tiek įstaigoje oficialiai dar dirbantis direktoriaus pavaduotojas Aidas Adomaitis 2019 metų lapkritį buvo nušalinti nuo vykdomų pareigų dėl jiems pareikštų kaltinimų ir pradėto ikiteisminio tyrimo.

Bioversija m7 2024 02 22

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vykdyto ikiteisminio tyrimo duomenimis, Žuvininkystės tarnyboje 2014–2017 metais fiktyviai buvo įdarbinti du asmenys, kurie iš tiesų nedirbo, o gautą darbo užmokestį atiduodavo tuometinei Žuvininkystės tarnybos direktorei, jos pavaduotojui ir dar dviem valstybės tarnautojoms.

2014 metais Žuvininkystės tarnybos direktoriaus pavaduotojas, tuomet laikinai ėjęs direktoriaus pareigas, fiktyviai įdarbino vieną asmenį, kuris tarnyboje jokių funkcijų neatliko, o gautą darbo užmokestį atiduodavo direktoriui ir dar dviem darbuotojoms. 2015 m. rugpjūtį šis žmogus buvo atleistas iš tarnybos.

Taip pat nustatyta, kad 2015–2016 metais, tarnybai jau vadovaujant naujai direktorei, buvo įdarbinti du asmenys, vienas iš jų – pakartotinai. Iš pareigų jie buvo atleisti 2017 m. rugpjūtį. Manoma, kad tarnybos vadovai ir dar dvi tarnautojos klastojo dokumentus dėl fiktyviai įdarbintų asmenų perkėlimo į kitas pareigas, skyrė priedus ir kitas išmokas prie jų atlyginimo, o pinigus vėliau iš jų atsiimdavo. Tokiais veiksmais Žuvininkystės tarnybai buvo padaryta 45 tūkst. eurų materialinė žala.

Anot prokuratūros, tiek valstybei, tiek Žuvininkystės tarnybai tokiais veiksmais buvo padaryta ir didelė neturtinė žala, sumenkintas įstaigos autoritetas. Žuvininkystės tarnyba neatmeta galimybės, kad pastaruoju metu viešumoje nuolat pasirodantys Žuvininkystės tarnybą diskredituojantys pranešimai gali būti tų pačių baudžiamojoje byloje kaltinamų asmenų siekis apjuodinti įstaigą ir joje dirbančius darbuotojus.

2018 m. pabaigoje Žemės ūkio ministerijos iniciatyva įvyko Žuvininkystės tarnybos reorganizacija. Būstinė perkelta iš Vilniaus į Klaipėdą. Tarnybos teigimu, dėl to iki šiol jaučiamas buvusiųjų darbuotojų nepasitenkinimas, įstaiga gauna nemažai anoniminių skundų, yra atliktas ne vienas tarnybinis patikrinimas ir tyrimas.

Pagal Žuvininkystės tarnybos pranešimą

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos