Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Gyvenimas toks...
Gyvūnų portretai džiugina pacientus

Vilnius. Fotografo, „Mano ūkio“ redakcijos bendradarbio Aleksandro Juozapaičio objektyve – ne tik žemės ūkio sektoriaus aktualiausi įvykiai, politikai, žemdirbiai, bet ir... gyvūnų portretai. Būtent pastarųjų paroda ir atidaryta Nacionaliniame vėžio institute.

Anot parodą „Augintiniai ir jų bioenergetika“ pristačiusios šio instituto atstovės ryšiams su visuomene Juventos Sartatavičienės, žvelgiant į darbus reiktų matyti ne tik fotografiją, ne tik meną, bet ir didesnių dalykų pradžią.

Gydytojų teigimu, dar bekabinant dalį nuotraukų Onkoginekologijos skyriuje, išėję pacientai stabteldavo, žiūrėdavo į tas nuotraukas ir šypsodavosi. „Tai ir yra mūsų pagrindinis dalykas“ , - akcentus dėliojo J. Sartatavičienė.

Bioversija 23 09 01 m7

Puikūs gyvūnų portretai papuošė ir Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių. Jo vedėja Jolanta Paškevičienė A. Juozapaičio parodą vadino „sielos daina“, teigdama, kad bendruomenė būtų laiminga, jei darbai čia pasiliktų ir nuolat džiugintų pacientus. „Labai jautrūs darbai visada suvirpiną tavo vidų. Kaip sakėte, gyvūnai yra žmogaus palydovai, jie prisiima dalį jo bėdų, skausmo, padeda ištverti sunkias minutes...“, - kalbėjo J. Paškevičienė.

Įnoringi murkiantys, lojantys, žvengiatys ar sparnais mojantys modeliai atskleidžiami beveik penkiasdešimtyje nuotraukų. O pats Aleksandras tikina, kad gyvūnai lydi jį visą gyvenimą ir pačiam padeda ištverti sunkius momentus.

„Visų pirma galbūt todėl, kad jie padeda mums gyventi. Džiaugtis, mylėti, liūdėti, kalbėtis... O gal ir todėl, kad jų skleidžiami bioenergetiniai laukai mus tiesiog gydo“, - apie tai, kodėl objektyve dažnai atsiduria gyvūnai, kalba fotografas. Anot jo, turint gyvūnų, nesunku pajausti, kaip jie padeda atsipalaiduoti, nurimti.

Pasak Aleksandro, parodos tikslas – paskatinti aplinkinius suvokti, kad šalia turime nematomus gydytojus – augintinius, padedančius mums savo gydomaisiais bioenergetiniais laukais. „Mylėkime gyvūnus, nes jie mums padeda gyventi!”, - sako A. Juozapaitis, kviesdamas bent trumpam užsimiršti žvelgiant į hipnotizuojančių akių, išdidų katiną ar besiplaikstančiais karčiais žirgą.

Dabar nuotraukos eksponuojamos dviejuose minėtuose skyriuose, tačiau A. Juozapaitis viliasi, kad jo darbai prablaškys ir mažųjų pacientų kasdienybę. O „Mano ūkio“ redakcija tikisi, kad subtilūs portretai ar užfiksuotos svarbios žemdirbių gyvenimo akimirkos iliustruos dar ne vieną tiek portalo, tiek ir žurnalų „Mano ūkis“ ir „Vetinfo“ publikaciją.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos