Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Gyvenimas toks...
Grupė asmenų įtariami nelegalia prekyba mėsa

Vilnius. Teisėsauga skelbia atliekanti ikiteisminį tyrimą, kuriame 33 asmenys įtariami nelegalia prekyba mėsa.

Kaip ketvirtadienį pranešė Vilniaus apskrities policija, įtariamieji taip organizavo įmonių veiklą, kad valstybei būtų mokami kuo mažesni mokesčiai. Įvertinus nedeklaruotos apyvartos mastą, tyrimo metu nustatyta, kad į sukčiavimo schemą įtrauktos bendrovės privalėjo deklaruoti pelną, tačiau Valstybinei mokesčių inspekcijai teikė duomenis, neatitinkančius realių pajamų.

„Taip įtariamieji nuslėpdavo ne mažiau nei 200 tūkst. eurų mokėtino pridėtinės vertės ir pelno mokesčio per metus, todėl minėtoms bendrovėms veikiant ilgą laiką, žala Valstybei skaičiuojama milijonais eurų“, – rašoma policijos pranešime.

Bioversija 22 08 31

Tyrimo metu nustatyti tarpusavio verslo ryšiais susiję pardavėjai realizuodavo neapskaitytos mėsos produkcijos, kurios rinkos vertė viršijo 1 mln. eurų per metus.

Sostinės Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai su Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojais bei Kauno ir Alytaus apskričių policijos pareigūnais atliko 95 kratas mėsa prekiaujančiose prekyvietėse bei bendrovių veiklos vietose Vilniaus, Kauno bei Alytaus apskrityse.

Taip pat kratos atliktos ir įtariamųjų asmenų gyvenamuosiuose vietose. Atliekant procesinius veiksmus dalyvavo daugiau kaip 150 policijos ir mokesčių inspekcijos pareigūnų.

Kratų metu ūkio subjektų buveinėse bei įtariamųjų gyvenamosiose vietose paimti juridinių asmenų buhalteriniai dokumentai, kompiuterinės laikmenos, „juodosios buhalterijos“ dokumentai bei kiti dokumentai.

Taip pat buvo aptikta ir paimta daugiau nei 220 tūkst eurų, įtariama, neapskaitytų grynųjų pinigų.

Neapskaitytos produkcijos ir nesumokėtų mokesčių mastas, gavus VMI specialistų išvadas, bus tikslinamas.

Įmonių vadovai taip  įtariami apgaulingos apskaitos tvarkymu, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimu, dokumentų klastojimu.

Dėl šių nusikalstamų veikų atliekamuose tyrimuose pareikšti įtarimai 33 asmenims, organizavusiems nelegalų verslą ir talkinusiems plataus masto nusikalstamoje veikoje. Septyni sulaikyti įtariamieji buvo patalpinti į areštinę, kitiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Pareigūnų surinktais duomenimis, didelė dalis į prekyvietes pristatomos produkcijos nebuvo įtraukiamos į bendrovių buhalterinę apskaitą, ji realizuojama klastojant ir naikinant dokumentus, neišmušant elektroninių kasos aparatų čekių.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija