Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Gyvenimas toks...
Griežtinami gyvūnų transportavimo reikalavimai

Vilnius. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) numato griežtinti gyvulių transportavimo ilgais atstumais reikalavimus, kad būtų užtikrinta gyvūnų gerovė.

Tarnyboje įvyko VMVT ir prekiautojų galvijais, surinkimo centrų, karantino punktų atstovų pasitarimas, kuriame ir aptarti aktualūs vežamų galvijų veterinarinės kontrolės klausimai. Tokio pasitarimo būtinybė iškilo po to, kai vienas po kito nuskambėjo keli neatsakingi gyvulių vežėjų veiksmai.

VMVT direktorius Darius Remeika pristatė sprendimą sugriežtinti gyvūnų gerovės reikalavimų įgyvendinimo, ypač gyvūnų vežimo metu, kontrolę. „Siekdami užtikrinti gyvūnų gerovės reikalavimų laikymąsi, nuo 2019 m. įvedėme draudimą vežti gyvūnus į ilgas keliones, kai Lietuvoje ir kitose šalyse, per kurias bus vykstama, oro temperatūra siekia daugiau nei 30 laipsnių karščio. Taip pat vežėjams rekomendavome gyvūnams skirtą plotą padidinti bent 20 proc., o į pasienio postus atvykti ryte, siekiant išvengti prastovos. Tačiau, kaip matome iš fiksuojamų pažeidimų, vien šių priemonių nepakanka. Todėl reikalavimus tenka griežtinti“, – kalbėjo D. Remeika.

Bioversija 22 02 02

VMVT specialistai informavo, kad nuo šiol gyvūnų siuntų patikrinimas prieš ilgas keliones ir veterinarijos sertifikatų išdavimas galvijams, avims, ožkoms ir arklinių šeimos gyvūnams (išskyrus registruotus arklinius) bus vykdomas tik VMVT inspektorių darbo laiku, išskyrus išimtinius atvejus, kai dėl to galėtų nukentėti gyvūnų gerovė. Prašymai išduoti veterinarijos ar vidaus prekybos sertifikatą kartu su sertifikavimui reikalingais dokumentais teritorinei VMVT turės būti pateikti ne vėliau kaip likus dviem darbo dienoms iki numatomos kelionės pradžios. Veterinarijos sertifikatus išduodantys veterinarijos gydytojai prieš ilgą kelionę atliks ne tik vežamų gyvūnų, bet ir papildomus transporto priemonių patikrinimus. Taip pat gyvūnų vežėjai privalės kruopščiau planuoti keliones ir, kartu su kitomis institucijomis, bus griežčiau tikrinami kelionės metu.

„Norisi dar kartą priminti, kad kelionių organizatoriai bei gyvūnų vežėjai tiesiogiai atsakingi už vežamų gyvūnų priežiūrą ir gerovę visos kelionės metu. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdydama kontrolę, kruopščiai tikrins ne tik išleidžiamas gyvulių siuntas išvykimo vietoje, bet ir stiprins kontrolę, kaip buvo laikomasi reikalavimų kelionės metu. Gyvūnų gerovė yra svarbiausias mūsų prioritetas ir su piktnaudžiavimu ar aplaidumu nebus taikstomasi“, – pasitarimą apibendrino D. Remeika.

Už gyvūnų gerovę kelionės metu visa atsakomybė tenka vežėjui. Jis privalo užtikrinti, kad vežami gyvūnai nesusižalotų, nepatirtų streso ir būtų užtikrintas jų saugumas. Kelionės metu gyvūnus prižiūrintys asmenys turi turėti pakankami žinių ir profesinių įgūdžių atlikti savo pareigas ir visos kelionės metu nuolat tikrinti transporto priemonės įrangos veikimą ir gyvūnų savijautą.

VMVT specialistai susirinkusiesiems priminė, kad kelionių organizatoriai ir vežėjai privalo užtikrinti reikiamą temperatūrą transporto priemonėse, po sustojimų kontrolės postuose privalo pasirūpinti pakankamu pakratų kiekiu, papildyti vandens atsargas, įvertinti oro temperatūrą, kelionės trukmę ir tinkamai suplanuoti kelionę. Specialistai atkreipė dėmesį, kad pasitaiko atvejų, kai vežėjai kelionei reikalingus dokumentus VMVT pateikia prieš pat išvykimą, todėl inspektoriams nepakanka laiko juos tinkamai įvertinti, o gyvūnų siuntoms išvykstant naktį atliekamas tik dokumentinis transporto priemonių patikrinimas.

Praėjusią savaitę VMVT gavo informacijos apie iš Lietuvos į Izraelį netinkamomis sąlygomis gabentus veršelius. Tarnyba nedelsdama pradėjo tyrimą. Bendradarbiaujant su Lenkijos atsakingomis institucijomis nustatyta, kad veršelių siunta iš Lietuvos išvežta nesilaikant gyvūnų tankio transportavimo metu reikalavimų. Netinkamai veršelius gabenusiam Lenkijos vežėjui bus sustabdyta licencija Lietuvos teritorijoje vežti ar iš Lietuvos išvežti gyvūnus. Ar tinkamai pareigas vykdė Šiaulių VMVT inspektoriai, tirs VMVT tarnybinių nusižengimų tyrimo komisija.

Liepos pabaigoje teko gelbėti beveik 190 galvijų, turėjusių keliauti į Kazachstaną. Dėl kelionių organizatoriaus ir gyvūnų siuntėjo neatsakingumo, gyvuliai buvo priversti net 2 dienas praleisti teritorinės muitinės teritorijoje, pakrauti transporto priemonėse.

VMVT duomenimis, iš Lietuvos kasmet išvežama apie 130 tūkstančių galvijų. 2017 m. iš Lietuvos išvežtos 2 299 siuntos, 130 851 galvijas, 2018 m. – 2 394 siuntos, 133 899 galvijai, šiais metais išvežtos 1 457 siuntos, 87 540 galvijų.

VMVT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos