Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Ginčai dėl pieno kainų skelbimo - teismuose

Vilnius. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) turi pašalinti jos interneto svetainėje skelbtą informaciją apie bendrovės „Pieno žvaigždės“ pieno supirkimo kainas 2017 metais ir daugiau jos viešai neskelbti, nusprendė bylą dar kartą nagrinėjęs teismas. 

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) trečiadienį iš dalies patenkino „Pieno žvaigždžių“ skundą.

„Ginčo informacija sudaro pareiškėjos („Pieno žvaigždžių“) komercinę paslaptį. Kadangi atsakovė (ŽŪM) ginčo informaciją (...) viešina be pareiškėjos sutikimo, (...) yra pagrindas pripažinti, kad atsakovė ir šiuo aspektu veikia viršydama savo kompetenciją“, – rašoma teismo nutartyje.

Bioversija 2024 04 26 m7

VAAT 2017 metais buvo atmetęs „Pieno žvaigždžių“ skundą, tačiau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pernai sausį panaikino šį sprendimą ir perdavė bylą nagrinėti iš naujo.

„Pieno žvaigždės“ prašė teismų įpareigoti ministeriją pašalinti iš jos tinklapio nuo 2017 metų sausio iki spalio viešai skelbtą informaciją apie vidutinę bazinių rodiklių pieno supirkimo kainą bei daugiau jos nebeskelbti. 

„Pieno žvaigždės“ teigė, jog kainų viešinimas gali paveikti konkurentų strategiją, jie gali lengviau derinti savo veiksmus ir taip riboti konkurenciją. Įmonės teigimu, informacija apie vidutines kainas, įskaitant priedus, priemokas ir nuoskaitas, sutartą pieno pristatymo ir pasiėmimo būdą yra konfidenciali, be to, ji skelbiama be bendrovės sutikimo.

Tuo metu Žemės ūkio ministerija nurodė, kad Konkurencijos taryba atliko 2014–2015 metų pieno sektoriaus rinkos tyrimą ir pasiūlė įvertinti, ar kiekvieno supirkėjo kainų viešinimas yra būtinas, o jeigu nebūtinas, atsisakyti jo arba skelbti tik apibendrintus duomenis.

Ministerija ik šiol skelbia kiekvienos įmonės vidutines natūralaus pieno supirkimo kainas už praėjusį mėnesį, įskaitant kainas su ir be nuoskaitų, taip pat skelbiamos didžiausių perdirbimo įmonių mokamos kainos už pieną, supirktą iš didelių gamintojų, parduodančių daugiau nei 40 tonų pieno per mėnesį.   

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos