Basf m1 2024 06 14
Gyvenimas toks...
Akcija #kasjeineūkininkai – gerų darbų pavyzdys
Fotomontažas

Kelmė. Feisbuke jau kurį laiką galima rasti įrašų su saitažodžiu #kasjeineūkininkai, kuriuose viešinami geri ūkininkų darbai. Idėjos sumanytojas – Kelmės r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas.

Jis sarkastiškai sako, kad visuomenei atrodo, jog ūkininkai veltėdžiai, teršėjai, nemoka mokesčių ir rūpinasi tik savimi. Tad ši akcija skirta parodyti, kokie iš tiesų yra ūkininkai.

„Man paskambino iš vienos įmonės ir paprašė pagalbos. Klausė, ar galėčiau rasti žmogų, kuris padėtų vilkiką iš griovio ištraukti. Susisiekiau su ūkininku, turinčiu galingą traktorių. Jis ir padėjo. Tada gimė idėja viešinti gerus žemdirbių darbus feisbuke su saitažodžiu #kasjeineūkininkai“, – sako M. Puidokas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Anot Kelmės r. ūkininkų sąjungos pirmininko, žemdirbiai noriai tiesia pagalbos ranką nelaimės ištiktiems žmonėms, dažnai iš griovių tenka ištraukti ten įvažiavusias transporto priemones, ypač žiemą. Visgi pabrėžia, kad vasarą tokių incidentų taip pat netrūksta, todėl ūkininkai visada stengiasi padėti, nors tai ir ne jų, o kelininkų darbas.

Kiti „Maisto bankui“ dovanoja daržovių (morkų, svogūnų), kurios užauga per mažos ir neatitinka prekybininkų reikalavimų.

Jis sako, kad pasidalijęs šios akcijos idėja su pažįstamais ūkininkais ne iš vieno išgirdo, jog galbūt reikėtų būti kuklesniems ir nesiviešinti. Tad dėl to, kaip pats sako, apie daug gerų darbų nutylima. Net yra girdėjęs, kad vienas ūkininkas apgyvendino savo namuose žmones, kurie po gaisro liko be pastogės.

M. Puidokas teigia, kad šiomis dienomis geriausias ūkininkų kilnumo pavyzdys – pagalba ukrainiečiams.

„Saitažodį #kasjeineūkininkai pridėčiau prie kiekvieno įrašo apie paramą Ukrainai. Užsikūrė toks variklis, kad net pats stebiuosi.

Vienas dovanoja savo medžioklinį džipą, kitas remia medicininėmis reikmėmis, konservais ir pan. Net širdį spaudžia“, – sako Kelmės r. ūkininkų sąjungos pirmininkas.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos