Basf m1 2024 06 14
Gyvenimas toks...
Garsi žemės ūkio bendrovė nutraukia veiklą ar ne?

Vilnius / Joniškis. Šiandien išplatinta BNS informacija, kad Joniškio rajono Bariūnų žemės ūkio bendrovė ketina nutraukti veiklą, kad naikinamas pieno perdirbimo cechas ir pirmiausiai iš jo ketinama atleisti 31 darbuotoją. 

Apie planuojamą 31 darbuotojo atleidimą įmonė pranešė Užimtumo tarnybai. „Sodros“ duomenimis, iš viso įmonėje šiuo metu dirba 99 darbuotojai. 

Tarnyba nurodė agentūrai BNS, jog įmonė naikina pieno perdirbimo cechą ir ketina atleisti 12 specialistų ir 19 darbininkų. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Įmonės vadovas Antanas Galinis teigė, kad ketinama nutraukti visos įmonės veiklą, bus atleidžiama dauguma darbuotojų, o kai kurie perkeliami į kitus padalinius. „Visiškai veiklą nutraukiame, nes tai nuostolinga veikla“, – BNS sakė A. Galinis.

Portalui manoūkis.lt susisiekti su bendrovės vadovu dėl platesnio komentaro nepavyko.

Neoficialiais duomenimis, Bariūnų ŽŪB priklauso vietos verslininkui Valdui Lebedai, kuris taip pat valdo ir agroverslo sektoriuje dirbančią UAB „Žvalguva“. V. Lebeda atsisakė plačiau pakomentuoti situaciją dėl Bariūnų, nurodęs šiuo klausimu kreiptis į bendrovės vadovą.

Vis dėlto V. Lebeda patikino, kad nutraukti žemės ūkio bendrovės veiklos neplanuojama, išskyrus minėtą pieno cechą, kurį, ko gero, ketinama parduoti, nes „atsirado investuotojas“.

„Tai aišku, kad bendrovė veiks. Kas čia per klausimai! Jeigu vadovas kažką galvoja padaryti, tai vadovas turi pakomentuoti. Nežinau, ką jie ten pasakė. Pas mane tokios informacijos nėra“, - pridūrė V. Lebeda.

Apie pieno cechą V. Lebeda užsiminė tiek: „Mes kasmet turime iš jo po 200 tūkst. eurų nuostolių. Bet yra kažkas, kas nori investuoti į tą cechą, tai investuos...“. 

Registrų centro duomenimis, 2019 metais įmonės pajamos augo 11,9 proc. iki 3,5 mln. eurų, grynasis pelnas sumažėjo 4 kartus iki 4,6 tūkst. eurų.

Bariūnų žemės ūkio bendrovė įkurta 1992 m. buvusios Bariūnų agrofirmos bazėje. 1996 m. susiformavo dabartinė Bariūnų žemės ūkio bendrovės gamybinės veiklos struktūra. Pagrindinės bendrovės veiklos kryptys: augalininkystė, gyvulininkystė ir pieno perdirbimas.

Bariūnų ŽŪB savo interneto svetainėje nurodo, kad dirba 2100 ha žemės, laiko apie 400 melžiamų karvių. Įmonė valdo ir Joniškio rajono Kulpių augalininkystės ŽŪB. Žemdirbių visuomenėje Bariūnų ŽŪB žinoma dėl pažangaus ūkininkavimo ir aukštų augalininkystės bei gyvulininkystės gamybinių rezultatų.

Bariūnų ŽŪB savo lėšomis, panaudodama esamus pastatus, 1994–1996 m. įrengė pieno perdirbimo cechą, kuriame gaminami įvairūs tradiciniai nenugriebto pieno produktai.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos