Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Gyvenimas toks...
Galvijų „pažinčių“ aplikacija sulaukė populiarumo

Londonas. Žemės ūkyje naudojamas inovacijas Jungtinėje Karalystėje papildė galvijų „pažinčių“ mobili aplikacija, leidžiant ūkininkams rasti tinkamą bulių karvei arba atvirkščiai.

Startuolis „Hectare Agritech“ paleido „Tinder“ tipo mobiliąją programėlę pavadinimu „Tudder“ (angl. „udder“ reiškia „tešmuo“).

Aplikacija ūkininkams padeda rasti tinkamą bulių veisimui. Programėlėje galima peržiūrėti galvijų nuotraukas su jų amžiumi, gyvenamąja vieta ir savininku. Braukiant per ekraną naudotojai girdi karvių mūkimą.

Bioversija 22 02 02

Pasirinkę gyvulį, ūkininkai nukreipiami į tinklalapį „SellMyLivestock“, kuris veikia jau nuo 2014 metų. Ten  galima peržiūrėti daugiau galvijo nuotraukų ir sužinoti daugiau duomenų, pavyzdžiui, informaciją apie pieno primilžio vidurkį, pieno baltymų kiekį, gyvulio charakterį, sveikatos problemas.

Leidžiama  filtruoti paiešką pagal tai, ar gyvulys auginamas ekologiniame ūkyje, ar yra veislinis, ar ūkyje kada nors buvo užfiksuota tuberkuliozė.

Kūrėjai teigia, kad tai pirmoji pasaulyje gyvulių „pažinčių“ aplikacija. Svetainėje skelbiama informacija ir apie parduodamus gyvulius (karves, kiaules, ožkas) bei grūdus, pašarus.  

Žemės ūkio rūmų Veislininkystės komiteto pirmininkas Edvardas Gedgaudas „Mano ūkiui“ sakė, kad Lietuvoje jau seniai yra naudojama programa, kuri padeda rasti bulius pieninėms karvėms.

„Mums tai jokia naujiena. Tik tiek, kad mūsų programa nėra viešai prieinama. Naudojamės vokiečių kompanijos „Vit“ sukurta programa. Duomenų bazėje turime daugiau kaip 27 tūkst. bulių iš viso pasaulio. Žinoma, dažniausiai naudojami Lietuvoje esantys buliai, jų visiškai užtenka“, – sakė E. Gedgaudas.

Jo manymu, Jungtinėje Karalystėje sukurta vieša aplikacija labiau tinka mėsinių galvijų veisimu.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) Ūkinių gyvūnų registro duomenimis, 2019 m. sausio 1 d. Lietuvoje buvo registruota 658,18 tūkst. galvijų, o galvijų laikytojų skaičius siekia 45,98 tūkst. vnt. Nuo 2014 m. sausio 1 d. iki 2019 m. sausio 1 d. galvijų sumažėjo 52,11 tūkst. vnt. arba 7,3 proc.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos