Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Gyvenimas toks...
„Ekoagros“ vadovas: savo noru nesitrauksiu, tegul atleidžia (papildyta)

Vilnius/Kaunas. Viešosios įstaigos „Ekoagros“ vadovas Gintautas Labanauskas atmeta žemės ūkio ministro pasiūlymą savo noru pasitraukti iš pareigų ir teigia įžvelgiantis galimą korupciją ekologinio žemės ūkio sektoriuje.

Šįryt Žemės ūkio ministerija išplatino pranešimą, kuriame nurodė, kad, būdama viešosios įstaigos „Ekoagros“ steigėja, pasiūlė dabartiniam jos vadovui G. Labanauskui nutraukti darbo sutartį.

„Tokio sprendimo priežastys direktoriui buvo paaiškintos asmeniškai. Jos yra visiškai darbinės, susijusios su konkrečiais įstaigai pavestais darbais, kurie nebuvo tinkamai atlikti. Dėkojame G. Labanauskui už jo pastangas ir linkime kuo geriausios kloties ateityje“, – pranešime spaudai pateikiamas ministro Giedriaus Surplio komentaras.

Bioversija 22 08 31

Vidudienį Kaune surengtoje spaudos konferencijoje „Ekoagros“ vadovas pareiškė neišgirdęs iš ministro jokių konkrečių priežasčių, dėl kurių jis turėtų pasitraukti pareigų. „Jeigu ministras, ponas Giedrius Surplys, būtų vyras, o ne tik nešiotų kelnes, tai jis iš tikrųjų labai aiškiai pasakytų man tas priežastis. Dabar jis meluoja sakydamas, kad jis sakė tas priežastis, dėl ko atleidžia“, – G. Labanauskas.

„Iš tikrųjų jis man tik sakė ne priežastis, bet kas bus, jei aš savo noru neišeisiu iš darbo“, – pridūrė jis. Anot G. Labanausko, iš ministro jis išgirdo pažadą atsiųsti į „Ekoagros“ Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, Specialiųjų tyrimų tarnybą, prokuratūrą. G. Labanauskas pareiškė žurnalistams, kad laukia tikrintojų, nes norėtų sužinoti, kokių pažeidimų ir trūkumų esama jo ar įstaigos darbe.

„Ekoagros“ vadovas teigė įžvelgiantis galimą korupciją ekologinio žemės ūkio sektoriuje. „Kodėl jis (ministras – past.) taip elgiasi, galiu tik numanyti. Mes su ministru pradžioje labai draugavome, (...) aptarėme įmonės viziją, jis pritarė. (...) Bet draugystė su išmaniuoju ministru truko gal du mėnesius. Esu nustebintas, kaip keistokai sutapo mūsų įmonės pagauti ūkininkai, naudojantys chemiją ekologiniuose laukuose su atšalimu santykių su ministru, ministerija“, – pridūrė jis. Anot G. Labanausko, jis sulaukęs ne vieno skambučio iš ministerijos dėl neva skriaudžiamų ūkininkų.

Praėjusią savaitę žiniasklaidoje skelbta, kad pernai gruodį ministras G. Surplys patvirtino ekologinių ūkių taisyklių pakeitimus, kurie galbūt sudaro nevienodas sąlygas ūkininkams. Kilo abejonių, ar pakeitimai atsirado atsitiktinai, nes esą pagal pakeistas taisykles atgaline data teisę gauti paramą įgyja ūkininkai, kuriems ji buvo atimta už chemikalų naudojimą. 

Žiniasklaidai G. Labanauskas teigė, kad ministro pasirašyti taisyklių pakeitimai sukėlė sumaištį, o iš ministerijos jaučiamas spaudimas.

G. Labanauskas nepateikė konkrečių korupcijos atvejų įrodymų, bet pažadėjo tai padaryti artimiausiu metu, kai susistemins visą turimą ir dar gausimą informaciją.

Pasak „Ekoagros“ vadovo, jis siekia, kad jam reiškiami priekaištai, jei tokių esama, būtų paskelbti viešai. „Ministras gali atleisti mane iš darbo net neargumentuodamas sprendimo, bet to nedaro. Kodėl? Man nei raštu, nei žodžiu nebuvo pareikšta pretenzijų, tik buvo pasakyta: jei neišeisi savo noru, atleisime“, - spaudos konferencijoje kalbėjo G. Labanauskas.

Remiantis ŽŪM pranešimu, G. Labanauskas apsispręsti dėl darbo sutarties nutraukimo turėtų iki sausio 30 d. Po spaudos konferencijos išplatintame BNS pranešime ministro patarėja ryšiams su žiniasklaida Vitalija Jankauskaitė aiškino, kad G. Labanauskas nėra atleidžiamas, o jam praėjusią savaitę pasiūlyta trauktis, dėl „teisinių momentų“. „Mes viską darome pagal teisininkų rekomendacijas”, – sakė V. Jankauskaitė.

Jei nesitrauks, bus atleistas

Žemės ūkio ministras agentūrai BNS pareiškė, kad dėl G. Labanausko veiklos nuolat gaudavęs skundų, o jo kalbas apie galimą korupciją ministerijoje vadina „nešvaria savigynos akcija“. Giedrius Surplys žada „Ekoagros“ vadovą atleisti, jei jis pats neišeis. 

„Kai atėjau dirbti, jis dirbo porą savaičių, jau tada pradėjau gauti anoniminių darbuotojų skundų, kaip yra su darbuotojais elgiamasi nehumaniškai, kaip į postus priimami jo draugai be konkursų arba neatitinkantys pareigybių aprašymų“, – sakė G.  Surplys. 

Jis teigė norėjęs duoti laiko G. Labanauskui, kad šis apsiprastų su naujomis pareigomis, tačiau skundams, įskaitant ir neanoniminius, nesiliovus, pernai lapkričio 30 dieną ministras jam pareiškė nepasitikėjimą ir jau tuomet siūlė trauktis iš pareigų. 

Anot G. Surplio, „Ekoagros“ vadovui nesitraukiant, praėjusią savaitę jam įteiktas oficialus raštas su siūlymu trauktis. Anot ministro, jei G. Labanauskas pats neišeis, jis žada „Ekoagros“ vadovą atleisti. „Jei jis rytoj nepareikš, kad atsistatydina (...), jam bus įteiktas atšaukimo lapelis“, – sakė ministras.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija