Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Gyvenimas toks...
FNTT sulaikė bandžiusius sukčiauti ūkininkus

Vilnius. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) skelbia antradienį sulaikiusi du asmenis, įtariamus pasikėsinus apgaule užvaldyti 700 tūkst. eurų Europos Sąjungos paramos žemės ūkiui.

Tyrimo metu nustatyta, kad grupė Kauno apskrities ūkininkų, turėdami tikslą apgaule savo naudai įgyti Europos Sąjungos paramos lėšas, užpildė ir Nacionalinei mokėjimo agentūrai pateikė 2018 metų Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškas.

Paraiškose deklaruota iš viso 3735,79 ha kitų asmenų valdomų žemės plotų, melagingai nurodant, neva šiuose plotuose vykdoma žemės ūkio veikla.

Bioversija 2024 04 15 m7

Tokiu būdu, pasak FNTT, ūkininkai pasikėsino apgaule neteisėtai įgyti daugiau kaip 700 tūkst. eurų tiesioginių išmokų.

ES parama skiriama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą „Ekstensyvus šlapynių tvarkymas“, naudojant Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Paraiškų priėmimo informacinę sistemą.

Kilus įtarimų dėl nusikalstamos veikos, Nacionalinė mokėjimo agentūra paraiškų vertinimą sustabdė ir prašomų lėšų neišmokėjo.

Antradienį ikiteisminiame tyrime atliktos kratos.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra. Už didelės vertės svetimo turto užvaldymą apgaule Baudžiamasis kodeksas nustato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos