Basf 22 06 15 Adama 22 05 12
Gyvenimas toks...
Ekologinio ūkio savininkas platino nelegalius pesticidus
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Tauragė. Policijos pareigūnai išaiškino atvejį, kai Šilalės rajono ekologinio ūkio savininkas vykdė uždraustų ir nelegalių augalų apsaugos produktų internetinę prekybą.

Kilus įtarimams Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimų skyriaus pareigūnai kurį laiką vykdė stebėseną, o vėliau – surengė reidą ir aptiko įkalčius.

Patalpas patikrinę pareigūnai rado įvairių uždraustų, neteisingai paženklintų ar daugiau kaip penkerius metus pradelsto galiojimo laiko augalų apsaugos produktų. Tarp jų – sisteminiai insekticidai, fungicidai ir herbicidai.

Bioversija 22 02 02

Pažeidėjui gresia bauda, nelegalių produktų sunaikinimo kaštai bei galimybė prarasti tiesiogines išmokas, kai informacija apie pažeidimą pasieks Nacionalinę mokėjimo agentūrą.

Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimų skyriaus viršininko Aurimo Banio, tokie pažeidimai yra latentiniai – sunkiai išaiškinami, nes tiek pirkėjas, tiek pardavėjas būna patenkinti sandoriu.

Lietuvos augalų apsaugos asociacijos (LAAA) direktorė Zita Varanavičienė sako, kad toks įvykis jos nenustebino, nes ekologinių ūkių augalai taip pat serga ir jiems irgi prireikia augalų apsaugos produktų.

„Kadangi cheminių priemonių pasirinkimas ekologiniams ūkiams yra stipriai apribotas, jie, siekdami apsaugoti derlių, kartais griebiasi neleistinų produktų. Šiuo atveju ekologinio ūkio savininkas, matyt, nelegalių produktų nusipirko ir sau, ir dar kitiems“, – sako Z. Varanavičienė.

Anot jos, tai – ne pirmas toks įvykis Lietuvoje. Dar 2021 m. buvo užfiksuota, kai biodinaminio ūkio savininkė vykdė prekybą Lietuvoje neregistruotu rusišku produktu.

Pasak LAAA vadovės, sunerimti verčia ir Europos maisto saugos tarnybos (EFSA duomenys), kurie rodo, kad ekologiniame maiste būna randama tokių veikliųjų medžiagų, kurios yra apskritai uždraustos naudoti ES ūkiuose

Parengta: pagal LAAA inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar praūžusios liūtys pakenkė jūsų pasėliams?
Visos apklausos