Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Dūmų detektorių nėra kas penktame būste
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose, lyginant su šios paskirties patalpomis Latvijoje bei Estijoje, privalomų dūmų detektorių įrengta mažiausiai. Apklausos duomenimis, kas penktame šalies būste šio įrenginio iki šiol nėra.

Visuose Lietuvos butuose, individualiuose namuose bei sodo nameliuose dūmų detektoriai paskelbti privalomais prieš ketverius metus.
Draudimo bendrovės „Gjensidige” užsakymu atliktos Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų apklausos duomenys rodo, kad dūmų detektorius namuose teigė turintys įsirengę 93 proc. Estijos, 78 proc. Latvijos ir 70 proc. Lietuvos gyventojų. Tiesa, per metus šių renginių daugiausia įrengta lietuvių namuose. Įsirengusiųjų išaugo nuo 66 iki 70 procentų.

Pasak „Gjensidige“ Žalų departamento vadovės Baltijos šalims Viktorijos Katilienės, reiktų neatidėlioti tokio įrenginio įsigijimo, nes dūmų detektorius saugo ne tik žmonių turtą, bet ir jų gyvybes. Tuo tarpu namuose juos įsirengusiems gyventojams svarbu prisiminti, jog dūmų detektoriams būtina priežiūra, kad šie įrenginiai tinkamai atliktų savo funkciją. Tad jau turimų dūmų detektorių kas pusmetį teiktų atidaryti dangtį, išimti akumuliatorių ir nusiurbti įrenginio korpusą.

Bioversija 2024 07 09 m7

Kad dūmų detektoriaus veikimas nesutriktų draudimo bendrovės atstovė rekomenduoja kasmet pakeisti jo maitinimo elementą. Ji atkreipia dėmesį, kad yra ir tokių gyventojų, kurie dūmų detektorius namuose įsirengia, tačiau iš įrenginio išima maitinimo elementą.

„Taip dažniausiai elgiasi tie, kurie rūko namuose. Būtent dėl neatsargaus rūkymo lovoje Lietuvos žmonių namuose dažniausia ir kyla gaisrai. Todėl raginu žmones elgtis atsakingai ir, įsirengus dūmų detektorių, rūpintis  jo tinkamu veikimu“, – pabrėžia draudikė.

Reprezentatyvi Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų apklausa draudimo bendrovės „Gjensidige” užsakymu „NielsenIQ” atlikta šių metų kovo mėnesį, apklausiant 4800 Baltijos šalių gyventojus.

Parengta: pagal „Gjensidige” pranešimą
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos