Basf m1 2024 06 14
Gyvenimas toks...
Didžiausia subsidijų grobstymo byla: nusikaltimo bendrininkams – 660 metų kalėjimo
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Patis / Roma. Baigėsi didžiausia iki šiol išaiškinta ES sukčiavimo grobstant žemės ūkiui skirtas subsidijas byla. Pačio teismas 91 nusikalstamos bendruomenės atstovą pripažino kaltais dėl piktnaudžiavimo ES žemės ūkio lėšomis.

Neseniai Pačio teismas paskelbė nuosprendį nusikalstamos bendruomenės, vadinamos gluosnių mafija, nariams. Jie keletą metų kaip pelningą finansinį šaltinį naudojo Italijos žemės ūkiui skiriamas lėšas iš ES biudžeto. Iš pradžių kaltinimai pareikšti 101 įtariamajam, tačiau nuosprendis priimtas 91 žmogui, rašo portalas „Agrarheute“.

Kartu sudėjus, visi gavo 660 metų nelaisvės – kiekvienas kaltinamasis nuteistas vidutiniškai po 7 metus nelaisvės. Tokia griežta bausmė skirta ne tik dėl sukčiavimo, bet ir turto prievartavimo, prekyba narkotikais.

Bioversija 2024 04 26 m7

Siekdama pasipelnyti iš žemės ūkio subsidijų, nusikaltėlių bendruomenė naudojosi Nebrodžio gamtos parku, esančiu kalnų grandinėje į šiaurės rytus nuo Sicilijos miesto Mesinos.

Anot teismo, grupuotės metodai buvo įprasti mafijos praktikai. Žemės nuomininkai įbauginti ir priversti elgtis kaip mafijos statytiniai. Atsisakiusieji persekioti žiauriausiu būdu: degintos arklidės ir fermos, žudyti gyvuliai. Kai mafiozai perėmė į savo rankas nuomos sutartis, jie nesivargino – deklaravo žemę kaip dirbamą ar ganyklas, nors ten ūkininė veikla nevykdyta, o subsidijas kišdavo į kišenę.

Sukčiams sekėsi iki tol, kol 2013 m. naujuoju gamtos parko prezidentu paskirtas Giuseppe Antociʼs (Džiusepė Antočis), kuriam iš karto tapo aišku, kas užgrobė valdžią gamtos parke. Jis pradėjo opozicijos kampaniją.

Lūžis įvyko 2015 m., kai nuomojamiems plotams įsigaliojo antimafijos konkurso protokolas. 2016-aisiais antimafijos pažymėjimo reikalavimai nuomojant žemes taikyti visai Sicilijai. Nusikaltėliai bandė įbauginti G. Antociʼį ir pasikėsino jį nužudyti, bet galiausiai atsidūrė teisiamųjų suole.

Teismo procesas truko 20 mėnesių. Paaiškėjo, kad nusikaltėliai pasisavino apie 6 mln. Eur žemės ūkio subsidijų. Mafijos bosas Aurelioʼus Salvatore Faranda (Aurelijus Salvatorė Faranda) gavo ilgiausią kalėjimo bausmę – 30 metų. Tarp nuteistųjų buvo ir meras iš vienos gamtos parko savivaldybių.

Iš nusikaltėlių konfiskuota turto už 4 mln. Eur, taip pat 17 įmonių. Paskelbus nuosprendį, G. Antociʼs pasakė: „Padarėme tai, ką turėjome. Aiškiai pasakėme, kad ES pinigai skirti padoriems žmonėms, o ne mafijos bosams.“

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos