Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Dėl sukčiavimo nuteistas žemės ūkio technikos įmonės vadovas
Asociatyvi Freepik nuotr.

Šiauliai. Šiaulių apygardos teismas kaltu dėl sukčiavimo, dokumento klastojimo ir apgaulingos apskaitos tvarkymo pripažino anksčiau jau teistą 58-erių raseiniškį, jam skirtas laisvės apribojimas, vyras įpareigotas atlyginti nuostolius, sumokėti baudą.

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, baudžiamosios bylos duomenimis, nuteistasis V. V., būdamas medienos ir žemės ūkio technikos įmonės vadovu, klastojo dokumentu, nes siekė išvengti pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Nustatyta, kad 2017 m. sausį-birželį įmonės direktorius suklastojo tris sąskaitas faktūras dėl prekių, kurias jo vadovaujama įmonė pirko iš kitų įmonių.

Bioversija 2024 07 09 m7

Pagal suklastotus dokumentus, 120 t trąšų ir terasinės lentos buvo pirktos iš dviejų įmonių bendrai už beveik 124 tūkst. eurų. Realiai šios prekės įsigytos nebuvo ir nuteistojo bendrovė tokiu būdu išvengė 21,5 tūkst. Eur PVM.

Nuo 2017 m/ kovo iki 2019 m. rugsėjo nuteistojo uždaroji akcinė bendrovė laimėjo konkursą žemės ūkio technikos nuomos paslaugoms teikti įvairiuose ūkiuose.

Teismas nustatė, kad įmonė neturėjo jai priklausančios žemės ūkio technikos, tačiau pasirašė suklastotas jos nuomos sutartis su Žemės ūkio rūmais: frezos, kultivatoriaus, grūdų sėjamosios, volo, purkštuvų, braškių daigų sodinamosios, morkų sėjamosios, plūgo, diskinio skutiko, purkštuvų, javų kombaino ir šiaudų rinktuvo.

Realiai įrangos bendrovė neišnuomojo ir tokiu būdu apgaule įgijo daugiau nei 57 tūkst. Eur Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšų.

V. V. suklastotas sąskaitas faktūras ir kitus dokumentus apie neįvykusias ūkines operacijas įtraukė į uždarosios akcinės bendrovės finansinę apskaitą ir taip apgaulingai ją tvarkė.

Šiaulių apygardos teisas šiuo metu jau likviduotos įmonės buvusiam vadovui skyrė laisvės apribojimą metams ir keturiems mėnesiams.

Nuteistasis taip pat įpareigotas per vienus metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo atlyginti dalį (2 000 Eur) valstybei padarytos žalos ir pradėti dirbti arba per visą bausmės laiką būti registruotas Užimtumo tarnyboje.

V. V. skirta ir 3 400 Eur bauda, konfiskuotas turtas, kurio vertė – 58 tūkst. eurų.

Teismas taip pat tenkino Šiaulių apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos pareikštą 22 tūkst. Eur civilinį ieškinį dėl nusikalstama veika valstybei padarytos žalos atlyginimo.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos