Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Dalyje Pakruojo rajono – ekstremali situacija
Asociatyvi Pixabay (Etienne Marais nuotr.)

Vilnius. Pakruojo rajone dėl labai smarkios audros padarinių paskelbta ekstremali situacija dviejose seniūnijose – Klovainių ir Lygumų. Draudikų atstovai teigia, kad po šios audros visoje šalyje dėl žalos atlyginimo kreipėsi rekordinis skaičius asmenų.

Kaip skelbia Pakruojo r. savivaldybė, sprendimas dalyje rajono skelbti ekstremalią situaciją priimtas gavus Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos pažymą dėl įvykusio stichinio meteorologinio reiškinio – labai smarkios audros.

Iki praėjusios savaitės Pakruojo savivaldybė gavo daugiau nei 20 ūkininkų pranešimų apie sunaikintus pasėlius – nuo stichijos nukentėjo apie 650 ha pasėlių Lygumų ir Klovainių seniūnijose, 13 pranešimų iš fizinių asmenų dėl žalos turtui.  

Bioversija 2024 07 09 m7

Dėl prieš savaitę siautusios smarkios audros padarinių ekstremalios situacijos taip pat paskelbtos Panevėžio ir Joniškio rajonuose, keliose Ukmergės rajono seniūnijose.

Visoje šalyje dėl audros padarytos žalos į draudikus kreipėsi per 6,2 tūkst. nukentėjusių žmonių, jie prašo atlyginti apie 7 mln. eurų nuostolių.

Pasak Lietuvos draudikų asociacijos projektų vadovės Ievos Naraškevičiūtės-Kubilės, tai – rekordiniai skaičiai.

„Šios dienos duomenimis, draudimo bendrovės jau fiksavo rekordinius tiek užregistruotų žalų atvejų, tiek rezervuotų lėšų joms atlyginti sumų skaičius. Į draudimo bendroves dėl žalos atlyginimo jau kreipėsi apie 6,2 tūkst. klientų, kurių patirtiems nuostoliams kompensuoti rezervuota virš 7 mln. eurų“, – LRT radijui pirmadienį sakė draudikų atstovė.

„Tai yra istoriškai didžiausia vienos audros sukeltų žalų suma“, – pridūrė ji.

Pasak I. Naraškevičiūtės-Kubilės, pastarąjį kartą didžiausi nuostoliai fiksuoti 2010 m. rugpjūtį, tuomet jie siekė 2 mln. eurų.

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos