Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Dalis produktyvumo tyrimų ataskaitų jau pasiekia ūkininkus
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Proveržis pagaliau įvyko – Žemės ūkio duomenų centras pateikia vis daugiau būtinų gyvulių produktyvumo tyrimų ataskaitų. Tokia išvada konstatuota Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje.

Parlamentinis Kaimo reikalų komitetas trečiadienį vėl sugrįžo prie klausimo dėl pieninių gyvūnų produktyvumo tyrimų sistemos efektyvumo.

Pieno gamintojai, kurie už šią paslaugą dar susimoka 30 proc. kainos, gyvulių produktyvumo tyrimų ataskaitų negaudavo nuo 2022 m. pradžios. Problemų sukėlė dar tuometinio ŽŪIKVC, vėliau reorganizuoto į Žemės ūkio duomenų centrą (ŽŪDC), naujai paleista sistema, kuri nebuvo išbandyta.  

Bioversija 2024 04 26 m7

Klausimą kuruojantis parlamentaras Vigilijus Jukna trečiadienį komiteto posėdyje teigė, kad svarbiausios ataskaitos jau pasiekia veisimo organizacijas ir ūkininkus.

UAB „Pieno tyrimai“ direktorė Laima Urbšienė pasidžiaugė, kad pagaliau matyti šviesa tunelio gale, nors pernai situacija atrodė beviltiška.

„Iš 10 būtinų ataskaitų, kurias teikiame ūkininkams, šešias jau turime, duomenis gauname. Tačiau dar yra klaidų ir testavimo stadija tęsiasi, rezultatas priklausys nuo to, kaip ŽŪDC reaguos į mūsų pastabas. Bet kol kas problemų dėl bendradarbiavimo nėra. Rudenį matysime, kaip sekasi taisyti klaidas ir galbūt ataskaitos bus baigtos visiškai“, – kalbėjo L. Urbšienė, akcentavusi, kad ataskaitos dar yra testuojamos.   

Žemės ūkio viceministras Vytautas Abukauskas teigė, kad, nepaisant visų kilusių iššūkių, per pastarąjį mėnesį pasiektas proveržis, realizuotos 4 ataskaitos, sukurtas ir paleistas internetinis (angl. web) servisas.

„Pieno tyrimai“ nuodugniai tikrina atliktus darbus, testuoja ataskaitas prieš jas paleidžiant.

„Dar atrandama klaidų, bet Duomenų centras operatyviai reaguoja ir jas taiso“, – tikino viceministras.

UAB „Pieno tyrimai“ informavo, kad šiuo metu įdiegtos ir testuojamos tokios ataskaitos: tiriamosios gyvūnų bandos analizė; gyvūnų sėklinimo rodikliai; tiriamųjų gyvūnų atsivedimo analizė; dviejų paskutinių kontrolinių melžimų rodikliai; brokavimas-likvidavimas; probleminiai gyvuliai.

Liepą numatyta paleisti dar 4 ataskaitas, o rugsėjo 30 d. visi darbai turi būti baigti, liks tiks įdiegtų ataskaitų koregavimas ir tobulinimas.

Autorius: Dovilė Šimkevičienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos