Basf m1 2024 06 14
Gyvenimas toks...
Chemijos bendrovės įpareigotos atlyginti žalą ūkiui

Vašingtonas. JAV Misūrio valstijos teismas priteisė 265 mln. dolerių kompensaciją vienam šios valstijos ūkininkui, pareiškusiam, kad dėl chemijos milžinių „Bayer“ ir BASF gaminamų herbicidų sunyko jo persikų sodai.

Byloje yra pateikta 140 panašių kitų ieškinių.

Misūrio valstijos Keip Džirardo federalinis teismas sprendimą priėmė išnagrinėjęs bylą, kurioje persikus auginantis ūkininkas Bilas Beideris (Bill Bader) teigė, jog minėtos bendrovės ragino ūkininkus neatsakingai naudoti herbicidus, kurių veiklioji medžiaga buvo chemikalas dikamba.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kanalas „Bloomberg News“ pranešė, kad minėtos bylos nagrinėjimas tapo pirmuoju teismo procesu Jungtinėse Valstijose dėl herbicidų su chemikalu dikamba, kuris, kaip teigiama, sunaikino pasėlius Jungtinių Valstijų vidurio vakaruose.

Panašiai kaip „Roundup“ – kitas daug kritikos sulaukęs herbicidas, kurį gamina bendrovė „Monsanto“, – chemikalas dikamba rinkoje naudojama jau daugelį metų.

Jo naudojimas paspartėjo po to, kai „Monsanto“, kurią 2018 metais įsigijo Vokietijos milžinė „Bayer“, pradėjo siūlyti herbicidams atsparias sėklas.

Visgi teigiama, kad minėtas chemikalas 2017 m. užteršė maždaug 4 proc. sojų laukų Jungtinėse Valstijose. Ūkininkai dažnai skundžiasi, kad herbicidas plinta į gretimas zonas.

Ieškiniai dėl dikambos poveikio buvo pradėti teikti po to, kai Kalifornijos teismas įpareigojo „Bayer“ sumokėti 290 mln. JAV dolerių kompensaciją už tai, kad „Monsanto“ neįspėjo, jog jos gaminys „Roundup“ gali sukelti vėžį, ir mirtina liga susirgo vienas aikštynų priežiūrai herbicidą naudojęs prižiūrėtojas.

Sausio mėnesį pasirodė pranešimų, kad „Bayer“ gali tekti skirti 10 mlrd. JAV dolerių kompensacijoms dešimtims tūkstančių ieškovų Jungtinėse Valstijose, susirgusių ne Hodžkino limfoma.

Vėžiu sergantys žmonės teigia, kad liga išsivystė dėl glifosato, kuris yra pagrindinis „Roundup“ komponentas.

Pranešama, kad „Bayer“, teigianti, jog dikamba yra saugi pasėliams, jei naudotojai laikosi pateiktų instrukcijų, planuoja apskųsti šeštadienio sprendimą. BASF komentarų iš karto nepavyko gauti.

AFP-BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos