BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Gyvenimas toks...
Buvęs NMA padalinio vadovas nubaustas už piktnaudžiavimą
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Buvusį Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Teisės departamento direktorių Tautvydą Jakutį teismas pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo ir skyrė jam 24,4 tūkst. eurų baudą.

Kaip pirmadienį pranešė prokuratūra, šioje byloje dar penki asmenys nuteisti už prekybą poveikiu. Jie turės sumokėti teismo skirtas 11,3 tūkst. – 37,7 tūkst. eurų baudas, iš viso skirtų baudų suma siekia 130 tūkst. eurų.

Kaltu dėl prekybos poveikiu pripažintam G. P. skirtas laisvės atėmimas dvejiems metams, vykdymą atidedant trejiems metams. Iš jo taip pat bus konfiskuoti iš nusikalstamos veikos gauti 12,1 tūkst. eurų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Bylos duomenimis, 2015–2017 metais G. P. savo naudai pats tiesiogiai ar per tarpininką V. T. susitarė paimti apie 50 tūkst. eurų kyšį ir bendrai iš trijų asmenų kaip kyšį paėmė 12,1 tūkst. eurų.

Už tai jis pažadėjo paveikti tuometį NMA Teisės departamento direktorių T. Jakutį, kad šis neteisėtai veiktų vykdydamas savo įgaliojimus.

T. Jakutis, būdamas NMA Teisės departamento direktorius bei Paramos administravimo probleminių klausimų sprendimo komisijos pirmininkas, turėjo spręsti problemas, iškilusias administruojant NMA kompetencijai priskirtas paramos priemones.

Būdamas pažįstamas su G. P. ir palaikydamas su juo draugiškus santykius, T. Jakutis komisijos posėdžiuose siekdavo priimti ir priimdavo palankius sprendimus tais klausimais, dėl kurių prašydavo G. P.

Kaip skelbia prokuratūra, veikdamas ne tarnybos interesams, T. Jakutis aktyviai veikė, kad būtų skirtas finansavimas, nebūtų nustatyti pažeidimai ar pratęstas paramos lėšų skyrimas tiems projektams, dėl kurių jam įtaką darė G. P., bei betarpiškai informuodavo G. P. apie komisijos priimamus sprendimus.

Teismas konstatavo, kad T. Jakutis tyčia, pažeisdamas teisės aktų reikalavimus bei juose įvardintus principus, neteisėtai, pasinaudodamas tarnybine padėtimi ir jam suteiktais įgaliojimais, veikė kitų asmenų interesais, sumenkino NMA autoritetą bei valstybės tarnautojo vardą, tuo padarydamas didelės neturtinės žalos valstybės interesams.

Ikiteisminį tyrimą dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų NMA atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Šis teismo nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos