Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Gyvenimas toks...
Bus privatizuotas ŽŪM valdomas ūkis

Vilnius. Žemės ūkio ministerijai priklausantis Dotnuvos eksperimentinis ūkis Kėdainių rajone bus privatizuojamas. 100 proc. jos akcijų perduotos Turto bankui, pranešė ministerija.

Ministerijos ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Martynas Žilionis BNS sakė, kad ministerija yra atsakinga už žemės ūkio politikos formavimą, tuo metu  bendrovė tuo neužsiima.

Nuo 2016 metų kovo bendrovei vadovaujantis Rimgaudas Praninskas nesiėmė vertinti ketinimų privatizuoti ūkį.

Bioversija 22 02 02

„Čia akcininko klausimas parduot akcijas, o kaip atlieps, matysim, kas gausis. (...) Ar bus tęsiama veikla, ar ne, čia klausimai, kurie turės būti išspręsti, o kaip bus sprendžiama, neaišku“, – teigė bendrovės vadovas.

Anot jo, paskutiniai treji metai ūkiui buvo nepalankūs, kamavo skolos ir nepalankios oro sąlygos.

„Statėsi robotizuota ferma, šiek tiek skolų dėl statybų atsirado, vėliau iš karto krizė pieno supirkimo 2016 metais labai paveikė, vėliau šlapi metai, vėliau super šlapi, vėliau sausi metai, ir visą tai neleido bendrovei atsikvėpti pajamoų požiūriu“, – komentavo R. Praninskas.

Anot jo, bendrovė iki šiol nėra grąžinusi visų skolų, tačiau jų sumos neatskleidė. 2018 metų rugsėjo pabaigoje bendrovė turėjo 558,5 tūkst. eurų skolų kredito įstaigoms.

R. Praninskas prognozavo, kad šie metai bendrovei bus geresni.

„Tikimės geriau, žemės ūkis labai priklauso nuo oro sąlygų. Yra  pasėta žieminių rapsų, dar vasarinių kviečių sėsim, taip kad prognozės tikrai yra optimistinės, bet jeigu supūdys, išdžiovins oras, mums tas labai stipriai jausis“, – teigė jis.

Per devynis 2018 metų mėnesius bendrovė gavo 968 tūkst. eurų pajamų ir 30,8 tūkst. eurų pelno. 2017 metais įmonė gavo 1,6 mln. eurų pajamų ir 42,8 tūkst. eurų pelno.

Beveik 800 ha žemės (didžioji dalis – panaudos teise) dirbantis Dotnuvos eksperimentinis ūkis užsiima gyvulininkyste, augalininkyste bei eksperimentine, mokomąja ir bandomąja veikla, žemės ūkio mokslo, inovacijų bei pažangiausių gamybos technologijų diegimu ir plėtra.

Bendrovėje dirba 42 žmonės.

Žemės ūkio ministerija taip pat valdo nuo šių metų veikiančią naują bendrovę „Genetiniai ištekliai“ – ji įkurta, Upytės eksperimentinį ūkį nuo sausio prijungus prie bendrovės „Šeduvos avininkystė“.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos