Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Gyvenimas toks...
Britų veterinarijos gydytojai tiesia pagalbos ranką medikams

Londonas. Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) įdarbina veterinarijos gydytojus, kurie padės sumažinti medicinos personalo trūkumą ligoninėse, stengiantis įveikti pacientų apgultį koronaviruso pandemijos metu.

Remiantis „The Guardian“ duomenimis, 150 veterinarijos gydytojų sėkmingai savanoriauja pietvakarių Anglijoje, o Hampšyro ligoninės kviečia šiuos specialistus, kaip ir veterinarijos slaugytojus ar odontologus, kreiptis dėl darbo.

Nors koronaviruso infekcijos protrūkis Jungtinėje Karalystėje dar nepasiekė piko, ligoninės jau dabar gausina medicinos personalo gretas. Kaip ir visame pasaulyje, šalis susiduria su medikų trūkumu dėl darbuotojų įtariamo ar realaus užsikrėtimo COVID–19 virusu ir priverstinės izoliacijos.

Bioversija m7 2024 02 22

Pranešama, jog apmokyti asistentai dirbs intensyvios priežiūros palatose, tačiau nepriims sprendimų dėl gydymo strategijos ar intubacijos. Taip vadinami pagalbiniai lovų darbuotojai, remdamiesi nustatytais fiziologiniais rodikliais, stebės pacientų kvėpavimo funkcijas, temperatūrą, pulsą bei bus medikų „akys ir ausys“.

Hampšyro ligoninių NHS fondas, kuris organizuoja specialią personalo atranką, skelbia, jog veterinarijos gydytojai bei odontologai, pandemijos metu dirbantys pagalbiniu personalu, gali tikėtis nuo 17 iki 42 tūkst. svarų sterlingų (19–48 tūkst. eurų) metinio atlyginimo.

„Veterinarijos gydytojai turi vertingų įgūdžių, kuriuos jie gali panaudoti rūpindamiesi pacientais, kenčiančiais nuo kvėpavimo problemų, – sakė medicinos sistemos atstovai. – Mes esame be galo dėkingi už visus būdus, kuriais veterinarų bendruomenė atsiliepė ir pasiūlė savo pagalbą, kad sudėtingu metu galėtume suteikti pacientams geresnę sveikatos priežiūrą.“

Internete išplatinus viešą pagalbos šauksmą, per 48 val. atsiliepė 4 tūkst. veterinarijos gydytojų ir vyresnių kursų studentų, pasiruošusių įsilieti į ligoninių personalo būrį. Veterinarijos klinikos taip pat gausiai aukoja medikams apsauginių chalatų, kaukių, prijuosčių, pirštinių ir net plaučių ventiliacijos aparatų, kurie, pasirodo, yra tokie patys, kaip ir naudojami žmonių medicinoje, ypač vaikams.

Karališkojo veterinarijos chirurgų koledžo teisininkė Elena Ferguson (Eleanor Ferguson) perspėjo: „Jei vietiniai Nacionalinės sveikatos tarnybos fondai nusprendžia samdyti veterinarijos gydytojus, kurie imtųsi įstatymų nenumatytų pareigų, jie turi būti įsitikinę, jog asmenys turi įgūdžių ir kompetencijos atlikti pavestus darbus. Tačiau bet kuris veterinarijos specialistas, dirbantis tokiose pareigose, neturėtų klaidingai apibūdinti savo statuso pacientams ir vadinti save licenzijuotu medicinos gydytoju ar slaugytoju“.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos