Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Bitėmis pasirūpinę prieš žiemą ramiai laukia pavasario

Utena. Jeigu bitininkas rudenį tinkamai pasirūpino savo bitėmis, Lietuvą nuklojęs storas sniego sluoksnis ir po kelias dienas trunkantys didesni šalčiai joms žalos nepridarys. Utenos r. bitininkų Gedimino ir Gražinos Skardžių šeima, turinti per 2 tūkst. bičių šeimų, ramiai laukia pavasario.

„Nuogąstauti dėl žiemos gali toks bitininkas, kuris nepasirūpino bitėmis rudenį, galbūt pataupė vaistams ar jų maistui. Tie, kurie viską padarė laiku ir kokybiškai – pagydė, pamaitino bites, paruošė jas žiemos periodui, prieš žiemą pažiūrėjo, ar viskas gerai, nerimauti nei dėl sniego, nei dėl dabartinės oro temperatūros neturėtų“, – sako Gražina Skardžiuvienė.

Jeigu bitės yra sveikos ir turi pakankamai maisto, jos, pasak bitininkės, būdamos kamuolyje sugeba apsišildyti pačios. Pavojinga gali būti tik ilgiau užsitęsusi labai šalta žiema, kokių Lietuvoje jau retai pasitaiko.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Jeigu kelias savaites laikosi itin dideli šalčiai be jokio atšilimo, bitės, nors ir turės šalia maisto, gali žūti iš bado, nes nejudantis jų kamuolys į maisto pusę nepasislinks“, – žiniomis dalijasi G. Skardžiuvienė. - Gerai, kad tokių žiemų labai retai būna.“

Visi bitininkų prieš žiemą neatlikti namų darbai gali pasimatyti maždaug balandį, dabar niekuo joms jau nepadėsi.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos