Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Gyvenimas toks...
Bankrutuoja iš ūkininkų grūdus superkanti įmonė
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kaunas. Bendrovei „Agrosfera“, kuri iš ūkininkų superka grūdus, pupas, žirnius, sojas, rugius, avižas, prekiauja trąšomis ir teikia logistikos paslaugas, pernai gruodį iškelta bankroto byla. Apeliacinis teismas nutarė – toks sprendimas pagrįstas.

Apeliacinio teismo nutartyje rašoma, kad „Agrosfera“ ilgai neatsiskaito su kreditoriais, neturi turto, kurio užtektų kreditorių finansiniams reikalavimams patenkinti, todėl teismas pagrįstai nustatė, jog atsakovė nemoki.

Bankroto byla iškelta vienos įmonės kreditorių bendrovės „Nufarm & Co“ prašymu. Anot apygardos teismo, „Agrosferos“ praleisti įsipareigojimai, išieškomi priverstine tvarka, siekia per 4,6 mln. eurų ir įmonės trumpalaikį turtą (1,4 mln. eurų) viršija daugiau nei tris kartus.  

Bioversija 23 09 01 m7

Apeliacinis teismas pabrėžė, kad „Agrosferos“ turtą keliose bylose išieško antstoliai, o bendrovė nepateikė jokių duomenų apie susitarimus dėl pagalbos su likusiais kreditoriais.

Registrų centro duomenimis, pernai bendrovė patyrė 2,1 mln., o 2020-aisiais – 3,5 mln. eurų nuostolių. 

2020 m. 60 proc. „Agrosferos“ akcijų turėjęs „Icor“ iš Estijos bendrovės „Agromeril“ už neskelbiamą sumą įsigijo likusius 40 proc. įmonės akcijų. 

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos