Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Gyvenimas toks...
Bankrutuoja iš ūkininkų grūdus superkanti įmonė
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kaunas. Bendrovei „Agrosfera“, kuri iš ūkininkų superka grūdus, pupas, žirnius, sojas, rugius, avižas, prekiauja trąšomis ir teikia logistikos paslaugas, pernai gruodį iškelta bankroto byla. Apeliacinis teismas nutarė – toks sprendimas pagrįstas.

Apeliacinio teismo nutartyje rašoma, kad „Agrosfera“ ilgai neatsiskaito su kreditoriais, neturi turto, kurio užtektų kreditorių finansiniams reikalavimams patenkinti, todėl teismas pagrįstai nustatė, jog atsakovė nemoki.

Bankroto byla iškelta vienos įmonės kreditorių bendrovės „Nufarm & Co“ prašymu. Anot apygardos teismo, „Agrosferos“ praleisti įsipareigojimai, išieškomi priverstine tvarka, siekia per 4,6 mln. eurų ir įmonės trumpalaikį turtą (1,4 mln. eurų) viršija daugiau nei tris kartus.  

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Apeliacinis teismas pabrėžė, kad „Agrosferos“ turtą keliose bylose išieško antstoliai, o bendrovė nepateikė jokių duomenų apie susitarimus dėl pagalbos su likusiais kreditoriais.

Registrų centro duomenimis, pernai bendrovė patyrė 2,1 mln., o 2020-aisiais – 3,5 mln. eurų nuostolių. 

2020 m. 60 proc. „Agrosferos“ akcijų turėjęs „Icor“ iš Estijos bendrovės „Agromeril“ už neskelbiamą sumą įsigijo likusius 40 proc. įmonės akcijų. 

Šaltinis: BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos