Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Gyvenimas toks...
Imamasi augalų apsaugos produktų kontrolės

Vilnius. Šį rudenį tikrinimų metu ar gavę informacijos apie galimus pažeidimus Augalininkystės tarnybos specialistai papildomą dėmesį kreips į žieminių rapsų augintojus, siekdami įsitikinti, ar pasėlių priežiūrai buvo panaudoti registruoti AAP, ar jie panaudoti tinkamai.

Pasėjus žieminius rapsus labai svarbu juos apsaugoti nuo javų pabirų ir piktžolių. Piktžolėms pasėliuose naikinti Lietuvoje užregistruota per 30 pavadinimų herbicidų, skirtų naudoti ir iki rapsų sudygimo, ir ankstyvuose bei vėlyvesniuose jų augimo tarpsniuose.

Deja, nepaisant gausaus herbicidų pasirinkimo, žieminių rapsų augintojai kartais piktžoles naikina ir nelegaliai įsigytais, mūsų šalyje neregistruotais AAP, tarp kurių paminėtinas herbicidas Salsa, kuris Lietuvoje neregistruotas dėl rizikos užteršti gruntinius vandenis veikliosios medžiagos metabolitu. Minėto herbicido veiklioji medžiaga etametsulfuron metilas šiuo metu vertinama ir nėra patvirtinta Europos Sąjungoje.

Bioversija 22 08 31

Primenama, kad šiemet įsigaliojo nauja nuostata, kuri suteikia teisę Augalininkystės tarnybai imti augalų, jų dalių bei dirvožemio ėminius AAP veikliųjų medžiagų liekanoms juose nustatyti. Tai gerokai padidina galimybes kilusius įtarimus dėl galimų pažeidimų pagrįsti laboratoriniais tyrimais, kurie atliekami akredituotose laboratorijose.

Nustačius augalų apsaugos naudojimo pažeidimų, už jų padarymą atsakingi asmenys ne tik baudžiami Administracinių nusižengimų kodekse nustatytomis baudomis, bet ir turi padengti tyrimų išlaidas. Be to, informacija apie nustatytus pažeidėjus teikiama Nacionalinei mokėjimo agentūrai bei pagal kompetenciją Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai bei VšĮ „Ekoagros“.

Pasak Augalininkystės tarnybos specialistų, registruojant AAP atliekamas rizikos vertinimas, siekiant išsiaiškinti galimą neigiamą poveikį žmogui ir aplinkai, todėl mūsų šalyje registruojami tik saugūs produktai. Tuo tarpu nelegalių ar falsifikuotų produktų poveikis nėra įvertintas ir gali kelti didelę riziką.

Augalininkystės tarnyba ragina ūkininkus augalų apsaugos produktus (AAP) naudoti griežtai laikantis etiketėse nurodytų reikalavimų – atsižvelgti į vyraujančias piktžolių rūšis, naudoti tinkamuose rapsų ir piktžolių augimo tarpsniuose, neviršyti nustatytų normų ir kt.

VMVT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija