Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Audra sugriovė fermą: po griuvėsiais – 200 galvijų

Šilutė. Naktį į penktadienį Lietuvoje siautusi audra sugriovė 200 galvijų fermą Šyšgirių kaime (Šilutės r.). Dešimt gyvulių žuvo iškart, dalis kitų buvo sužeisti.

Trečią valandą nakties karvių melžti ėjusių darbuotojų skambutis pažadino žinomą ūkininkę Virginiją Macijauskienę: „Fermos nebėra.“ Tai, ką ūkininkės šeima išvydo nuskubėjusi prie rištinio laikymo tvarto, kuriame buvo laikomos užtrūkusios karvės ir penimi galvijai, priminė apokaliptinius vaizdus. Gyvulius buvo užgriuvusi kartu su stogu nuslinkusi viena siena.

Trys gaisrininkų ekipažai atvažiavo akimirksniu, į pagalbą iškart atskubėjo kaimynai ir aplinkinių kaimų gyventojai, ūkininkai. Prie sugriautos fermos nuo nakties darbavosi apie 20 žmonių, kurie bandė iš griuvėsių išlaisvinti gyvulius. „Visi kilo ir ėjo mums į pagalbą. Labai daug gerų žmonių šalia mūsų. Tie, kas laiko gyvulių, supranta, kokia tai nelaimė“, - žmonių pagalba sujaudino V. Macijauskienę.

Bioversija 2024 04 26 m7

Nuo ankstaus penktadienio ryto pagalbą nukentėjusiems siūlė Kintų seniūnas, ūkyje gyvulius apžiūrinėjo, traumuotus gelbėjo ir aukas skaičiavo veterinarijos gydytojai. „Kai kurie gyvuliai apsvaigę nuo smūgių, sužeidimų bet vis tiek bando stotis ir eiti“, - graudinosi V. Macijauskienė.

Karves šįryt suvarė į vieną aptvarą. Veršeliai ir jau paaugę buliai dar lakstė lauke, bet ir jiems buvo ruošiamasi daryti naują aptvarą. „Samdysiu brigadą, darysime jiems specialų aptvarą, šonus apdėsime šiaudų ritiniais. Gyvuliais pasirūpinsiu, svarbiausia, kad nebūtų daugiau trukdžių statyti naują fermą, nes sugriuvusios rekonstruoti neįmanoma“, - kalbėjo ūkininkė.

150 melžiamų karvių yra laikomos 2007 m. statytame tvarte – jis nuo audros nenukentėjo. Sugriuvusioje fermoje V. Macijauskienė gyvulius laikė 20 metų, bet ilgai nebuvo vienintelė jo savininkė - tik 2017 m. galutinai fermą išpirko iš buvusių savininkų. Ūkininkė ne kartą bandė gauti leidimą naujos fermos statybai, tačiau nesėkmingai, nes ūkis yra Nemuno deltos regioniniame parke, užliejamose pievose, ir statybų leidimams gauti keliama daug reikalavimų.

„Tiek vargau dėl leidimo naujai statybai, bet tiek įvairių stabdžių buvo... 2007-aisiais karvių fermai ir srutų rezervuarui statyti leidimą dar gavau be problemų. Gal jau dabar akys visiems atsivers. Lyg tyčia vakar (ketvirtadienį – red. past.) kalbėjau su projektuotoju – bijojau, kad įvyks tai, kas ir įvyko, klausiau, ką daryti. Stogas jau buvo pakrypęs į vieną pusę, tai jis ir neatlaikė tokio stipraus vėjo“, - kalbėjo V. Macijauskienė.

„Dabar man svarbiausia gauti leidimą naujos fermos statybai“, - Virginijai tai būtų svarbiausia valdininkų pagalba, ištikus nelaimei. Ji mano, kad nauja ferma gali stovėti rudenį, jeigu tik nebus biurokratinių kliūčių.

Per 400 gyvulių laikančių Jono ir Virginijos Macijauskų ūkis yra laimėjęs prizinę vietą konkurse „Metų ūkis 2013“, buvo išrinktas tarp pažangiausiųjų gyvulininkystės ūkių, ūkyje organizuotos ir melžėjų varžytuvės. Virginija viena tų, kurie visada mielai dalijasi sukaupta patirtimi ir žiniomis su kitais.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos