Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Atleistas NMA vadovas A. Muzikevičius Papildyta

Vilnius. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) pranešė atleidusi Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovą Aleksandrą Muzikevičių. Trečiadienis buvo paskutinė jo darbo diena NMA.

A. Muzikevičius atleistas Valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo komisijai įvertinus jo veiklą nepatenkinamai. Ministrui Kęstučiui Navickui komisija pateikė išvadą, kurioje buvo pasiūlyta atleisti A. Muzikevičių iš pareigų.

Pats A. Muzikevičius teigia besijaučiantis teisus ir tokį sprendimą žada skųsti teismui. Jo nuomone, iš darbo jis atleistas norint į jo vietą paskirti kitą žmogų. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Manau, kad reikia vietos ten, o dėl žmogaus negaliu komentuoti, nežinau“, – teigė jis ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje.

A. Muzikevičiaus teigimu, ŽŪM prieš jį vykdė mobingą, prašė atlikti neteisėtus veiksmus, o jam tai daryti atsisakius, spaudė pasitraukti iš pareigų. 

„Aš garsiai nebijau įvardinti, kad tai yra mobingo istorija. (...) Ne tik iš ministro patarėjo buvo neteisėti veiksmai, bet ir galimai iš pačio ministro ir jo komandos, kadangi buvo prašoma, duodami nurodymai pervertinti tam tikrus projektus“, – teigė buvęs NMA vadovas. 

„Atsisakius vykdyti galimai neteisėtus veiksmus prasidėjo metus trunkanti epopėja, tai yra mobingas (...) Pavyzdžiui, 12 auditų, ko nėra niekada buvę per metus, praktiškai kas mėnesį po auditą, penki man tarnybiniai tyrimai, pakeista mano metinė užduotis metų eigoje gegužės pabaigoje, kaip liaudyje sako, uždėtos nesunešiojamos klumpės“, – pasakojo A. Muzikevičius.

Pirmadienį A. Muzikevičius po kelių mėnesių pertraukos grįžo į darbą. Ministerija teigė, kad iki tol šiemet jis dirbo tik 12 dienų.

Anot  A. Muzikevičiaus, jo atleidimo priežastis – gebėjimų ir kvalifikacijos trūkumas – yra nepagrįsta, o apie du su puse mėnesio jis esą nedirbo dėl sutrikusios sveikatos po metus trukusio mobingo.

ŽŪM praneša, kad A. Muzikevičių pavaduos direktoriaus pavaduotojas Tomas Orlickas.

Premjerė Ingrida Šimonytė kovą teigė, kad niekaip negalintis sugrįžti į darbą NMA vadovas pasitelkia visus įmanomus svertus gintis nuo jo darbo įvertinimo ir tai trikdo agentūros veiklą. 

A. Muzikevičius NMA vadovavo nuo 2019 m. spalio.  

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos