Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Gyvenimas toks...
„Agrokoncernas“ už trąšas turės sumokėti 2 mln. muito mokesčių ir baudą

Vilnius. Žemės ūkio ir didmeninės prekybos įmonių grupė „Agrokoncernas“ turės sumokėti daugiau kaip 2 mln. eurų antidempingo mokesčių už iš Rusijos importuotas trąšas ir 370 tūkst. eurų baudą, nusprendė teismas. 

Vilniaus apygardos administracinis teismas pranešė atmetęs „Agrokoncerno“ skundą dėl Muitinės departamento sprendimo mokėti antidempingo muitą.

Pasak teismo, muitinė pagrįstai konstatavo, kad „Agrokoncerno“ importuotoms trąšoms turi būti taikomas galutinis antidempingo muitas, taip pat pagrįstai skyrė 370,5 tūkst. Eur baudą ir apskaičiavo mokestinę nepriemoką: 1,5 mln. Eur galutinio antidempingo muito, 321,5 tūkst. Eur importo PVM, 38,4 tūkst. Eur muito delspinigių, 44,1 tūkst. Eur PVM delspinigių.

Bioversija 22 02 02

Muitą už rusiškas trąšas bendrovė įpareigota sumokėti dar 2018 metais. Grupė skundė šį sprendimą Mokestinių ginčų komisijai, tačiau jo netenkino, ginčas persikėlė į teismus. 

Ginčas kilo Muitinei nusprendus, kad „Agrokoncerno“ 2017 m. pabaigoje importuotose trąšose esantis amonio nitrato kiekis sudarė daugiau kaip 80 proc. masės, todėl bendrovė privalo mokėti antidempingo mokestį.

Šaltinis: BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos