Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Gyvenimas toks...
„Achemos“ darbuotojai pradeda streiką papildyta

Vilnius / Jonava. Maždaug šimtas Jonavos azotinių trąšų gamybos bendrovės „Achema“ darbuotojų antradienį pradėjo neterminuotą streiką. Vienas pagrindinių reikalavimų bendrovės vadovybei – pasirašyti kolektyvinę sutartį.

Pranešama, kad dėl streiko šiuo metu neveikia vienas amonio salietros gamybos cechas, „Achemos“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė sako, kad bus stabdoma ir kalcio amonio salietros cecho veikla.

Prieš prasidedant streikui nei darbdavys, nei profsąjunga nebuvo linkę eiti į kompromisus: įmonės vadovas sakė, jog nepasirašys kolektyvinės sutarties, kaip to reikalauja profsąjunga, pastarosios atstovė teigė, jog streiką planuojama vykdyti neterminuotai. 

Bioversija m7 2024 02 22

Streiko iniciatoriai reikalauja pasirašyti dvejų metų kolektyvinę sutartį, joje nustatyti darbo apmokėjimo sistemą bei su ja supažindinti visus darbuotojus, darbo užmokestį indeksuoti kartą per metus, o dėl konkretaus indeksavimo dydžio kitiems metams susitarti iki metų pradžios.

Be to, reikalaujama visiems darbuotojams skirti premijas už metinius rezultatus, priklausomai nuo pasiektų rezultatų, susitarti dėl ilgesnės nei numatyta Darbo kodekse viršvalandžių trukmės.

Bendrovė anksčiau patikino, kad padidino šių metų darbo užmokesčio fondą, gamybiniam personalui pažadėjo didinti algas 3,5 proc., suformavo papildomą premijų fondą. Profsąjungos lyderių veiklą įmonė vadovai vadina destruktyvia. 

„Sodros“ duomenimis, vidutinis atlyginimas bendrovėje 2021 metų pabaigoje siekė 2,3 tūkst. eurų (iki mokesčių). „Achemos“ profsąjungai šiuo metu priklauso apie 37 proc. iš maždaug 1,3 tūkst. bendrovės darbuotojų.

Kolektyvinės sutarties pasirašyti neketina

Vis dėlto įmonės vadovas teigė neketinantis pasirašyti kolektyvinės sutarties. „Kolektyvinė sutartis, kaip toks popieriukas, tikrai nei vienai, nei kitai pusei garantijų neduoda“, – antradienį prieš prasidedant streikui LRT radijui sakė „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Anot jo, nėra prasmės tai daryti, nes bendrovės padėtis yra labai neapibrėžta.

„Bendrovė negali įsipareigoti penkis metus į priekį, kad atlyginimas bus keliamas atitinkamu procentu. Patys matome, kaip pasaulis keičiasi: turime ir sienų uždarymą su Baltarusija, tranzito nutraukimą. Dėl to įsipareigoti į ateitį, kad pastoviai tam tikru procentu bus keliamas atlyginimas, nė viena įmonė šiuo metu negali“, – sakė „Achemos“ vadovas.

R. Miliauskas pabrėžė, kad įmonė darbuotojams atlyginimus daugiau ar mažiau didina kasmet. 

„Pernai buvo 6 procentais pakelti, šiemet pakelta jau 3,5 procento ir kai stabilizuosis visa rinka ir galėsime dirbti maksimaliu režimu, yra sprendimas dar kartelį kelti 6,5 proc. Papildomai darbo užmokesčio fondui yra skirti penki milijonai eurų“, – sakė R. Miliauskas.

Jis pripažino, kad darbo užmokesčio sistema gamykloje šiemet keičiama jau trečią kartą, ji tobulinama, tačiau tai esą daroma darbuotojų naudai.

„Dabar užmokesčio sistema darbuotojams yra žymiai saugesnė, kadangi kintamosios dalies nebelieka – viskas į pastovią dalį yra perkelta. Ir nesvarbu, ar įmonė dirbs pilnu, ar nepilnu pajėgumu, darbuotojai gaus stabilų užtikrintą metinį atlyginimą“, – teigė „Achemos“ vadovas.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos