Basf m1 2024 06 14
Energetika
Žalioji energetika artėja vėžlio žingsniu

Londonas. Remiantis nauju Oksfordo universiteto (Jungtinė Karalystė) tyrimu, pagrindiniai elektros energijos tiekėjai, užtikrinantys vartotojams komunalines paslaugas, per lėtai persiorientuoja prie žaliosios energetikos. Ir ši tendencija ryški visame pasaulyje.

Mokslininkai apžvelgė daugiau kaip 3 tūkst. elektros tiekėjų veiklą per pastaruosius du dešimtmečius. Nustatyta, kad tik 10 proc. įmonių padidino energijos gamybą iš atsinaujinančių energijos šaltinių labiau, nei iš gamtinių dujų ar anglies.

Nors pastaraisiais metais populiarinama ekologiška energijos gamyba, daugelį naujų vėjo ir saulės energijos įrenginių pastatė nepriklausomi gamintojai. Stambiausi tiekėjai vis dar vilkina permainas ir vengia naudoti ekologiškus energijos šaltinius. Taip jie ne tik neremia žaliosios energetikos, bet ir toliau palaiko iškastinio kuro (anglies, gamtinių dujų) gavybą bei naudojimą, kuris susijęs su didele anglies dioksido emisija į atmosferą. Lėtas energetikos sektoriaus progresas kenkia pasaulinėms pastangoms kovoti su klimato kaita.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Jei pažvelgtume į energijos tiekėjus, visame pasaulyje vyrauja panaši tendencija. Jų nedomina atsinaujinantys energijos šaltiniai. Įmonės vis dar didina savo pajėgumus, naudodamos iškastinį kurą. Stebima hidroenergetikos ir atominės energetikos plėtra, – BBC portalui sakė tyrimo autorė Galina Alova. – Taigi, komunalinių paslaugų sektoriuje dominuoja iškastinio kuro verslas. Norint pasiekti Paryžiaus klimato kaitos susitarimo tikslus, reikia tokias įmonės arba uždaryti, arba atrasti naujų anglies dioksido surinkimo ir saugojimų būdų, kitaip situacija nesikeis dešimtmečiais.“

Mokslininkė perspėjo, jog inercija elektros pramonėje yra viena iš pagrindinių lėto perėjimo prie ekologiškų alternatyvų priežasčių. „Atsinaujinantys energijos šaltiniai ir dujos dažnai eina koja kojon. Įmonės dažnai renkasi abu šaltinius lygiagrečiai. Iš žiniasklaidos mes gauname informaciją apie padidėjusį investavimą į atsinaujinančias priemones, tačiau lieka nepastebėtos tęstinės investicijos į dujas. Tai nėra ekologiški sprendimai“, – pabrėžė G. Alova.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos