


Amsterdamas. Europos žaliasis kursas žemdirbių pajamas sumažins 12 mlrd. eurų, skelbia Nyderlandų Wageningeno universitetas ir mokslinių tyrimų centras (WUR).
WUR studijos pateikti paskaičiavimai – tik 10-ties augalininkystės ūkių produktų: obuolių, kukurūzų, rapsų, cukrinių runkelių, pomidorų, kviečių, alyvuogių, vynmedžių, citrusinių vaisių ir apynių. Taigi, tikėtina, nuostoliai būtų dar didesni.
Apribojus pesticidų naudojimą, ūkininkai prarastų dalį derliaus, nes neturėtų priemonių kovoti su augalus puolančiais kenkėjais ir ligomis. Skaičiuojama, kad vienmečių kultūrų derlius sumažėtų 15 proc., o daugiamečių – net iki 30 procentų.
Dėl tikslo žemės ūkyje naudoti mažiau trąšų vienmečių kultūrų derlius vidutiniškai suprastėtų 10 proc., daugiamečių – 15–20 procentų.
Panašias išvadas padarė Lenkijos Kaimo ir žemės ūkio plėtros bei Dirvožemio ir augalininkystės institutai, Poznanės gyvybės mokslų universiteto Ekonomikos fakultetas.
Studija parodė, kad visiškai įgyvendintas žaliasis kursas Lenkijos ūkininkų pajamas sumažintų 11 proc., derlių – 13 proc., pasėlių plotus – 6 procentais.
Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorės Zitos Varanavičienės teigimu, tiesmukas žaliojo kurso reikalavimų įgyvendinimas neigiamai veiktų ir Lietuvos žemės ūkį. Esą dėl infliacijos ir brangesnių energijos išteklių maisto kainos dar didėtų.
Ji pabrėžia, kad reikia remtis tarptautinių tyrimų rezultatais, nes mūsų šalyje neįvertintas žaliojo kurso ir strategijos „Nuo ūkio iki stalo“ poveikis žemės ūkiui.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Lietuvoje grėsminga dirvožemio drėgmės situacija
2023-05-30 -
Europos Komisijai ir komisarui – kritika dėl dvigubų standartų
2023-05-18 -
Kritikos BŽŪP pasigirsta ir Europos Parlamente
2023-05-05
Skaitomiausios naujienos
-
Vyriausybė sumažino gazolių lengvatą, pritarė Pieno įstatymo projektui
2023-05-17 -
Lietuvoje grėsminga dirvožemio drėgmės situacija
2023-05-30 -
Patirtis: su tiesiogine sėja ūkyje baigėsi ramybė
2023-05-26
(0)