Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
BŽŪP
Dėl žaliojo kurso žemdirbių pajamos sumažės 12 mlrd. eurų

Amsterdamas. Europos žaliasis kursas žemdirbių pajamas sumažins 12 mlrd. eurų, skelbia Nyderlandų Wageningeno universitetas ir mokslinių tyrimų centras (WUR).  

WUR studijos pateikti paskaičiavimai – tik 10-ties augalininkystės ūkių produktų: obuolių, kukurūzų, rapsų, cukrinių runkelių, pomidorų, kviečių, alyvuogių, vynmedžių, citrusinių vaisių ir apynių. Taigi, tikėtina, nuostoliai būtų dar didesni.

Apribojus pesticidų naudojimą, ūkininkai prarastų dalį derliaus, nes neturėtų priemonių kovoti su augalus puolančiais kenkėjais ir ligomis. Skaičiuojama, kad vienmečių kultūrų derlius sumažėtų 15 proc., o daugiamečių – net iki 30 procentų.

Bioversija 23 04 27

Dėl tikslo žemės ūkyje naudoti mažiau trąšų vienmečių kultūrų derlius vidutiniškai suprastėtų 10 proc., daugiamečių – 15–20 procentų.

Panašias išvadas padarė Lenkijos Kaimo ir žemės ūkio plėtros bei Dirvožemio ir augalininkystės institutai, Poznanės gyvybės mokslų universiteto Ekonomikos fakultetas.

Studija parodė, kad visiškai įgyvendintas žaliasis kursas Lenkijos ūkininkų pajamas sumažintų 11 proc., derlių – 13 proc., pasėlių plotus – 6 procentais.

Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorės Zitos Varanavičienės teigimu, tiesmukas žaliojo kurso reikalavimų įgyvendinimas neigiamai veiktų ir Lietuvos žemės ūkį. Esą dėl infliacijos ir brangesnių energijos išteklių maisto kainos dar didėtų.

Ji  pabrėžia, kad reikia remtis tarptautinių tyrimų rezultatais, nes mūsų šalyje neįvertintas žaliojo kurso ir strategijos „Nuo ūkio iki stalo“ poveikis žemės ūkiui.

Parengta: pagal LAAA inf.
  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos