Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Aplinka, miškai
Žemdirbius ragina taupiai naudoti paviršinį vandenį
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijos ragina ūkininkus būti atsakingais ir taupiai naudoti paviršinių vandens telkinių vandenį. Teigiama, kad taip daroma dėl paskelbtos hidrologinės sausros.

Ministerijų teigimu tai reikalinga tam, kad nebūtų sutrikdytas tokių telkinių ir jų aplinkinių teritorijų hidrologinis režimas ar ekologinė būklė.

Pranešime primenama, kad paviršinio vandens išgavimas ūkio reikmėms reglamentuojamas aplinkos ministro patvirtintu aprašu. Sąlygas vandeniui išgauti išduoda Aplinkos apsaugos agentūra.

Bioversija 2024 07 09 m7

Jas turi gauti tie, kurie išgauna ar planuojantys išgauti daugiau kaip 10 m3 per parą iš upės, kurios vidutinis debitas mažesnis kaip 0,5 m3/s, mažesnio kaip 5 ha ploto nepratekamo vandens telkinio, mažesnio kaip 3 ha ploto pratekamo vandens telkinio.

Taip pat leidimas reikalingas ir tada, jei iš didesnio debito upės ar didesnio ploto vandens telkinių norima išgauti daugiau nei 100 m3 vandens (iš nepratekamo paviršinio vandens telkinio – daugiau kaip 100 m3 per parą arba daugiau kaip 5000 m3 per metus; iš upės, tvenkinio, užtvenkto ar pratekamo ežero – 200 m3 ir daugiau vandens per parą arba daugiau kaip 10000 m3 per metus).

Vanduo iš paviršinio vandens telkinio negali būti išgaunamas, jei vandens debitas upėje yra mažesnis už gamtosauginį vandens debitą.

Gamtosauginio vandens debito apskaičiavimo tvarkos aprašas netaikomas, jei vanduo išgaunamas iš dirbtinių nepratekamų paviršinio vandens telkinių, įrengtų naudotojo sklype. Taip pat – jei vandens išgavimas yra numatytas nustatyta tvarka patvirtintose tvenkinio ar užtvenkto ežero naudojimo ir priežiūros taisyklėse arba ūkio subjektas turi išduotą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą arba Taršos leidimą išgauti vandenį.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos