Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Aplinka, miškai
Vyriausybė: valstybinės medienos kaina gali būti sumažinta

Vilnius. Vyriausybė leido sumažinti valstybinės medienos kainą aukcionuose, nors Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) perspėjo dėl galimų nuostolių, o Konkurencijos taryba – dėl konkurencijos sumažėjimo. Ministrų kabinetas teigia, kad rizikos įvertintos, o sprendimai laikini.

Ministrų kabinetas trečiadienį pakeitė prekybos valstybiniuose miškuose pagaminta mediena ir miško kirtimo liekanomis taisykles.

Aplinkos ministerija nurodo, kad nuo metų pradžios sumažėjo žaliavinės medienos ir miško kirtimo liekanų kainos. Tad siekiant išvengti pakartotinių aukcionų bei norint sumažinti su tuo susijusią pirkėjų ir pardavėjų administracinę naštą, siūloma leisti sumažinti pradinę kainą 20 proc. tik aukcionuose antrajam pusmečiui ilgalaikėms ir pusmetinėms sutartims.

Bioversija 22 08 31

„Patikslinama pradinės medienos kainos nustatymo tvarka. Pagal „Baltpool“ prekybos mediena administratoriaus duomenis, per pastarąjį pusmetį kaina sumažėjo apie 40 proc. ir, atsižvelgiant į tai, yra siūlomi pakeitimai – 20 proc. pradinės medienos kainos mažinimas ir galimybė pirkėjui siūlyti 20 proc. mažesnę kainą – yra proporcingi siekiams ir tikslams, atitinka medienos kainų rinkoje svyravimus“, – Vyriausybės posėdyje sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Premjeras Saulius Skvernelis po posėdžio patikino, kad į STT pastabas iš dalies atsižvelgta, o sprendimas yra laikinas.

„Atsižvelgta į STT išvadą – nepilnai, bet dėl to mes turime antrąjį pusmetį nesustabdyti prekybos mediena. Šiandien buvo priimtas sprendimas iki lapkričio 1 dienos turi būti parengta visiškai nauja tvarka, susijusi su prekyba mediena, žaliava medienos, tas ir bus padaryta, o dabar tas laikinas antro pusmečio sprendimas jis yra laikinas“, – žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis.

Pasak ministro, taip pat tikslinami pagal ilgalaikes ir pusmetines sutartis parduodamos medienos kiekiai, nuo 1 iki 5 darbo dienų trumpinamos aukcionų procedūros, aiškiau išdėstoma pusmetinių kainų nustatymo tvarka.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas teigė, kad nutarimo projektas turės neigiamos įtakos konkurencijai.

„Mes jau keletą metų išsakome tą pačią pastabą, matau, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba tą patį nurodo savo pastabose, kad šis teisės aktas numatytų pirmenybę tam tikriems ūkio subjektams įsigyti medieną. Pirmenybė būtų nustatoma remiantis istoriškumo principu ir mes manome, kad toks išskyrimas tam tikrų ūkio subjektų nėra pagrįstas ir turės neigiamą poveikį konkurencijai“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo Š. Keserauskas.

Aplinkos ministras teigė, kad į tarybos pastabas atsižvelgta ir sprendimai dar keisis. „Mes atsižvelgdami į šias pastabas ir išėmėme, ir ką kancleris minėjo, tai turi būti išdiskutuota ir pasiūlyta formuluotė, ir tos grėsmės išdiskutuotos būtent iki lapkričio 1 dienos. O šiame etape tikrai kažkokių pirmumo teisių nebus, svarbu nestabdyti proceso (...)“, – sakė ministras.

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis pasiūlė pavesti Aplinkos ministerijai parengti ir iki lapkričio 1 dienos pateikti Vyriausybei pataisas, atsižvelgiant į Vyriausybės kanceliarijos teisės grupės, STT ir kitų institucijų pastabas.

STT rašte nurodoma, kad itin pigiai parduodant medieną, tai gali sukelti ilgalaikių padarinių jos kainoms ir lemti valstybės nuostolius. Tokie siūlymai, anot STT, gali būti naudingi atskiroms interesų grupėms.

Kritikos iniciatyvai pateikė ir Seimo opozicijos atstovai, kurie, remdamiesi STT išvada, teigė, jog keičiamos medienos pardavimo taisyklės sudaro sąlygas stambiesiems perdirbėjams pigiai pirkti perteklinius kiekius medienos ir juos perparduoti.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija