Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Aplinka, miškai
Valstybinei miškų tarnybai vadovauja S. Cironka
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos nuotr.

Vilnius. Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus pareigas penktadienį pradėjo eiti verslo ir vadybos specialistas Saulius Cironka. Naujasis vadovas sako besitikintis, kad jo vadovaujama tarnyba taps patikimu partneriu įgyvendinant ilgalaikius valstybės tikslus miškų sektoriuje.

Pasak aplinkos ministro Simono Gentvilo, augančio miškų vaidmens klimato ir biologinės įvairovės krizių, taip pat ir energetikos bei bioekonomikos iššūkių akivaizdoje matome, kad miškų valdymui reikia pokyčių.

„Tikiuosi, kad naujasis vadovas taps lyderiu, kuris įkvėps Valstybinės miškų tarnybos komandą įgyvendinti išsikeltus tikslus. Tai pagrindinė miškų politikos įgyvendinimą užtikrinanti ir informaciją apie miškus valdanti institucija, nuo kurios sprendimų labai priklauso konkreti veikla šalies miškuose“, – teigia S. Gentvilas.

Bioversija 2024 04 15 m7

Valstybinė miškų tarnyba – visoje Lietuvos teritorijoje veikianti įstaiga, užtikrinanti tvarų ir subalansuotą miškų naudojimą. Ji išduoda leidimus, vykdo miškų stebėseną, valdo nacionalinius genetinius išteklius, tvirtina miškotvarkos projektus, tvarko miškų valstybės kadastrą, atlieka šiltnamio dujų kiekio apskaitą, konsultuoja ir informuoja, teikia kitas viešąsias paslaugas.

Valstybinėje miškų tarnyboje dirba 146 darbuotojai.

„Norėčiau, kad Valstybinė miškų tarnyba taptų patikimu partneriu įgyvendinant ilgalaikius valstybės tikslus ir politiką miškų sektoriuje, kad įstaiga veiktų efektyviai, būtų pažangi,  jos paslaugomis besinaudojančių gyventojų ir įmonių lūkesčius atitinkanti organizacija, kurioje vertinamas kiekvieno darbuotojo indėlis, o darbinėje aplinkoje tvyro pagarbos ir pasitikėjimo atmosfera“, – darbą pradėdamas sako Saulius Cironka.

Iki šiol Saulius Cironka dirbo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Tarptautinių ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vadovu. Anksčiau yra buvęs Žemės ūkio viceministru.

Lietuvos žemės ūkio akademijoje jis yra baigęs mechanikos inžinerijos bakalauro ir magistro studijas, Aleksandro Stulginskio universitete įgijo verslo ir vadybos magistro laipsnį.

Parengta: pagal AM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos