Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Aplinka, miškai
Valstybė ketina išpirkti miško sklypus su buveinėmis

Vilnius. Turintys miško, kuriame lizdus suka reti paukščiai ar auga saugomi augalai, galės parduoti tokius sklypus valstybei. Taip pat numatyta ir galimybė sudaryti gamtinių vertybių apsaugos sutartį.

Tam yra būtina sąlyga – valda turi patekti į „Natura 2000“ ekologinį tinklą ir joje turi būti Europos Bendrijos svarbos natūralių miško buveinių, praneša Aplinkos ministerija.

Miško savininkas turi įsivertinti, ar jo sklypas atitinka privalomus kriterijus. Teigiama, kad bus atrenkami tik didžiausią ekologinę vertę ir svarbą buveinių bei rūšių apsaugai turintys miško sklypai. Didžiausia vertė bus teikiama žemės sklypams, kuriuose yra inventorizuotos Europos Bendrijos svarbos rūšių augavietės ar radavietės, natūralios miško buveinės, kurių apsaugos būklė bus nepalanki.

Bioversija 22 02 02

Kaip minimalūs miško sklypų atrankos kriterijai nurodoma tai, jog sklypas turi patekti į „Natura 2000“ tinklo teritoriją; sklypas ar jo dalis nėra deklaruojamas pagal Kaimo plėtros priemonės veiklą „Parama Natura 2000 miškuose“; sklypo pagrindinė naudojimo paskirtis – miško arba žemės ūkio, bet sklype yra miško naudmenų.

Taip pat  siūlomas parduoti sklypas turi turėti tiksliuosius kadastrinius matavimus arba sklypo savininkas įsipareigoja per 3 mėn. (po kvietimo sudaryti sandorį gavimo) savo lėšoms atlikti šiuos matavimus; miško plotas, kuriame jau taikoma arba turi būti nustatyta būtinoji apsaugos priemonė, lemianti praradimą teisės vykdyti pagrindinius miško kirtimus visiškai arba reikalaujama reikšmingą dalį medienos palikti miške visam laikui neiškirstą, yra ne mažesnis kaip 0,5 ha.

Susidomėję pardavimu ar galimybe sudaryti gamtinių vertybių apsaugos sutartį miško savininkai turėtų siųsti pasiūlymus el. paštu Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai iki rugsėjo 30 d. Laiške būtina nuodyti miško valdos kadastrinį numerį, adresą, savininką bei, jei ketinama parduoti, pageidaujamą sklypo išpirkimo kainą. 

Lėšos šiai priemonei skiriamos įgyvendinant 2022–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programą.

Parengta: pagal AM inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos