Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Aplinka, miškai
Teismas: visą žemę su jaunais savaiminukais reikia apskaityti
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ir aplinkos ministrų nustatyta išimtis į miško apskaitą neįtraukti ir neinventorizuoti žemės, kurioje auga savaime sudygę medžiai, prieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui, nurodė teismas. 

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė, kad konstituciniam teisinės valstybės principui prieštarauja ministrų dar 2012 m. gegužę patvirtintas medžių savaiminukais apaugusios žemės inventorizacijos ir įtraukimo į apskaitą tvarkos aprašas.

„Nagrinėjamoje byloje yra pagrindas aprašo 3 punktą (...) pripažinti prieštaraujančiu konstituciniam teisinės valstybės principui“, – teigiama neskundžiamame lapkričio 15-osios sprendime, kuris teisės aktų registre įsigalios nuo kitų metų vasario 15 dienos.  

Bioversija 2024 04 26 m7

Ginčytinas aprašo punktas numato, kad inventorizacijos ir apskaitos tvarka negalioja, kai konservacinės paskirties žemė kultūros paveldo objektų ar kultūros paveldo vietovėse, apaugusi savaiminukais, kurių vidutinis amžius ne mažesnis kaip 20 metų.

Aprašo atitiktį konstituciniam teisinės valstybės principui prašė išaiškinti viešąjį interesą gynusi Vilniaus apygardos prokuratūra.

Anot prokurorų, pagal šią aprašo dalį medžių savaiminukais apaugusi žemė į miško apskaitą įtraukiama tik privačios žemės savininko arba valstybinės žemės patikėtinio prašymu, o jų negavus nėra teisinio pagrindo inventorizuoti savaime užaugusį mišką, net jeigu jis tampa miško požymius atitinkančia žeme. 

Teismo vertinimu, šis išaiškinimas yra svarbus, nes susijęs su miškų apsauga, taip pat dėl miškų nuosavybės teisės ribojimais bei suvaržymais.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos