Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Aplinka, miškai
Švedijoje siūloma griežčiau bausti gyvūnų teisių gynėjus už išpuolius prieš ūkininkus

Stokholmas. Švedijos Teisingumo ministras Morganas Johansonas (Morgan Johansson) viešai pasiūlė sugriežtinti teisės aktus dėl įsilaužimų ir demonstracijų prie gyvūnų fermų, aprūpinti policiją geresne įranga, padėsiančia susekti nusikalstamas gyvūnų teisių aktyvistų veikas.  
Apie šią iniciatyvą pranešta po „Göteborg-Posten“ paviešinto tyrimo, kuris atskleidė, kaip gyvūnų gynėjai ilgą laiką sistemingai persekiojo ūkininkus.
„Mes negalime toleruoti ūkininkų persekiojimų, dėl kurių kai kurie net pasirengę pasitraukti iš verslo. Ūkininkams turi būti sudarytos sąlygos normaliai dirbti nesibaiminant dėl pavojaus sau, savo turtui ar kitų grėsmių”- kalbėjo ministras Švedijos parlamente.
Žurnalistinis tyrimas atskleidė mažiausiai 200 nusikaltimų prieš švedų ūkininkus, siejamų su gyvūnų teisių „gynimu”, įvykdytų per pastaruosius trejus metus. Pastaruoju metu jie tapo dažnesni. Daugiausia tai – padegimai, įsilaužimai ir grasinimai mirtimi ne tik ūkininkams, bet ir jų vaikams.

Didžioji dalis nusikaltimų siejami su organizacija „Gyvūnų frontas”. Jai vadovauja 37-ių metų amžiaus Ričis Klinsmeisteris (Richii Klinsmeister), jau kalėjęs už vandalizmą prieš kailininkystės verslu užsiimančias įmones.

Panašios tendencijos pastebimos ir arčiau mūsų. Prieš dvejus metus Latvijoje gyvūnų „gelbėtojai” įsilaužė į audinių fermą ir paleidinėjo gyvūnus iš narvų. Rezultatas – šimtai žuvusių jauniklių.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Lietuvoje aktyviausiai veikianti jokių gyvūnų laikymui fermose nepritarianti VšĮ „Tušti narvai” jau kelerius metus kovoja prieš ūkininkus platindama vaizdo įrašus, naktimis filmuotus įsilaužus į fermas ir, tikėtina, gąsdinant bei provokuojant gyvūnus kovoti tarpusavyje. Po filmavimų praėjus mėnesiui ar keliems įrašai paprastai pateikiami žiniasklaidai ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT). VMVT inspektoriai iškart po filmuotos medžiagos paviešinimo jau kelerius metus atlieka patikrinimus, tačiau tokių vaizdų, kokie matomi filmuotoje medžiagoje, dar nėra radę.

Pernai dėl šių veiksmų kailinių žvėrelių augintojai jau ėmėsi teisinių veiksmų, o paukščių ir kiaulių augintojai viešai pasisakė prieš nuolatinius nepagrįstus kaltinimus ūkininkams ir veganiškos pasaulėžiūros propagavimą negarbingais metodais.

Metų pradžioje VšĮ „Tušti narvai” kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą dėl neva neišsamių VMVT atsakymų į jų skundus dėl kailinių žvėrelių gerovės fermose. Teismas atmetė VšĮ „Tušti narvai” skundą kaip nepagrįstą ir pateikė išvadą, kad VšĮ „Tušti narvai” imituoja rūpestį gyvūnų gerove, nes tik laiku pateikta filmuota medžiaga padėtų dirbti valstybės institucijoms.
MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos